Ofelia

Ofelia

Iga Aleksandra Krefft, znana pod pseudonimem scenicznym Ofelia – polska aktorka i piosenkarka.

Dwukrotnie brała udział w programie telewizyjnym TVP1 Od przedszkola do Opola. W 2010 była finalistką muzycznego konkursu „Kaszubski Idol”. W 2011 wydała utwór „Ledac ce”, będący kaszubskojęzycznym coverem piosenki grupy Kombi „Kochać cię – za późno”, oraz świąteczną kompozycję „W oczach radość”. Jako nastolatka przyjęła pseudonim artystyczny Ofelia. Śpiewała w zespołach Mind Revision i Daisy and the Moon. W 2013 wraz z kompozytorem Yossarianem Malewskim nagrała utwory „Zaraz coś się stanie” i „Pokoje hotelowe”. Drugi utwór promował erotyczną powieść Wszystkie odcienie czerni Ilony Felicjańskiej.

W 2016 zaprezentowała nowy, dojrzalszy wizerunek i wydała EPkę Ofelia, którą promowały single „New Year” i „Ofelia”. W tym samym roku nagrała z DJem Sovinsky’im piosenkę i teledysk „Nim Spłoniemy”, zagrała koncerty w Nowym Jorku i Warszawie w ramach festiwalu Sofar Sounds oraz występowała jako support zespołu BeMy. Odbyła trasę koncertową Ćmy w 2017, a w 2018 zagrała koncert na miejskiej scenie Open’er Festival.

W listopadzie 2019 wydała debiutancką płytę Ofelia. Wydawnictwo promował singel „Tu”, do którego zrealizowano oficjalny teledysk, oraz utwór „Dwa słowa”. W marcu 2020 miała ruszyć w trasę koncertową zatytułowaną „Księgi Ofeliowe”, jednak ze względu na pandemię koronawirusa wszystkie występy zostały odwołane, a artystka zdecydowała się nagrać specjalny koncert dla posiadaczy biletów. W czerwcu wydała klip do utworu „To do pana”, którego jest pomysłodawczynią i reżyserką.

W czerwcu 2021 wydała singiel „Zakochana w bicie (Miranda)” zapowiadający jej drugi album pt. Osiem. We wrześniu wydała singiel „Słony Kiss”. W listopadzie wyruszyła w trasę koncertową Słona Trasa.

Wydarzenia z tym artystą (0)

Brak wydarzeń dla tego artysty

Piosenki tego artysty (4)

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →