fot. Magda Halicka

Ofelia i “Bolesne kości”. Nie do końca babski świat


03 sierpnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Ofelia wydała kolejny utwór pod płaszczykiem swego alter ego. W Bolesnych kościach artystka podaje się za Tymoteusza.

Współpraca z Kubą Karasiem owocuje

Ofelia już od zeszłego roku zapowiada swój drugi album, który będzie projektem specyficznym. O ile zmiana wizerunku co płytę to zabieg powszechny, tak dzielenie narracji między piosenkami na jednym krążku – już niekoniecznie. Każdy utwór to inna osoba, inne alter ego artystki, inne relacje wzięte na warsztat.

Do tej pory Iga Krefft przedstawiła się jako Miranda, Lisa, Helena oraz Samanta. Jej piąty singiel jest zaś kolejnym przełamaniem schematu, bowiem wokalistka tym razem opowiada historię z perspektywy Tymoteusza.

Utwór Bolesne kości powstał we współpracy z Kubą Karasiem, który jest producentem całego nadchodzącego albumu artystki. Jego zaangażowanie w projekt to strzał w dziesiątkę – wspólnie tworzą po prostu hit za hitem.

Przeczytaj: Zakochana w bicie Ofelia ze specjalnym komentarzem dla Rytmy.pl

Ofelia Tymoteusz
fot. materiały promocyjne

Ofelia to jest gość

To, co aktualnie robi artystka, nijak się nie spina z jej debiutem, który kojarzył się trochę magicznie, trochę ludowo, trochę z muzyką pastereczki hasającej po zielonej trawce. Ofelia z mocą i pełną świadomością pokazała pazur, a także smykałkę do muzyki, która fituje na parkiety jak żadna inna. Bolesne kości oddają mocno, pod względem brzmieniowym jest to po prostu hit na dancefloor. Pod względem tekstu, sposobu wyrazu, artystka również coraz więcej eksperymentuje. A’la rapowa wstawka nie jest może nowością ogólnie, ale w jej muzyce i owszem, a przy tym się sprawdza. Kiedy album Ofelii wyjdzie, jestem pewna, że okaże się kobiecą płytą roku, ale nie w tym stereotypowym wydaniu. Tymoteusz dobitnie wskazuje, że baba też może być gościem.

Ofelia – Bolesne kości (Tymoteusz), posłuchaj singla!

Ofelia wydała kolejny utwór pod płaszczykiem swego alter ego. W Bolesnych kościach artystka podaje się za Tymoteusza. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Współpraca z Kubą Karasiem owocuje Ofelia już […]


ZOBACZ: Ofelia – Słona Trasa, Warszawa [fotorelacja]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →