Kasia Lins

Kasia Lins

Kasia Lins, właściwie Katarzyna Agata Zielińska – polska pianistka, piosenkarka, autorka tekstów i muzyki. Tworzy muzykę z obszaru popu alternatywnego, piano rocka i pop noir.

W 2013 startowała w III edycji polskiego X Factor. W tym samym roku premierę miał jej debiutancki album Take My Tears wydany przez międzynarodową wytwórnię płytową Evosound. Płyta została nagrana w Ocean Way Studio w Nashville. Album ukazał się wyłącznie w Japonii, Chinach, Hongkongu, Singapurze, USA i Niemczech. W 2018 wydała pierwszy album na polskim rynku pt. Wiersz ostatni. Tytułowa piosenka została skomponowana do wiersza Władysława Broniewskiego pod tym samym tytułem. Pozostałe teksty są autorstwa Kasi Lins. Współkompozytorami utworów, wraz z Kasią Lins, byli Michał Lange i Karol Łakomiec. Za produkcję odpowiadali Marcin Bors i Michał Lange.

W 2018 wystąpiła na 55. KFPP w Opolu na Scenie Alternatywnej oraz na Open’er Festival 2018. Tego samego roku wzięła także udział w trasie koncertowej „Spragnieni Lata”. W 2019 zagrała na festiwalu Spring Break w Poznaniu.

Najnowszą jej płytą jest wydana w maju 2020 Moja wina, zawierająca dwanaście autorskich utworów, które Kasia Lins napisała wraz z Karolem Łakomcem. Płyta wyprodukowana została przez Daniela Walczaka, Kasię Lins i Karola Łakomca. Wszystkie teksty na płytę zostały napisane przez Kasię Lins, z wyjątkiem piosenki Jeżeli kochasz, która powstała na bazie wiersza Marii Konopnickiej pod tym samym tytułem. To pierwsza płyta Kasi Lins w całości zawierająca teksty w języku polskim. Pierwszy singiel z płyty, Rób tak dalej, miał premierę 28 lutego 2020. Teledysk do tej piosenki powstał w Teatrze im. Słowackiego w Krakowie. Pozostałe single z tej płyty to Koniec świata i Moja wina. Płyta bazuje na koncepcji starcia sacrum i profanum, wykorzystując odwołania religijne, liturgiczne czy obrządkowe, zarówno w tekstach, muzyce, oprawie wizualnej, jak i teledyskach. Płyta spotkała się z pozytywnymi reakcjami krytyków muzycznych.

W lipcu 2020, jako reakcję na brak koncertów spowodowany pandemią, Lins zaprezentowała internetowy spektakl muzyczny Czego Dusza Pragnie, łączący utwory z Mojej winy z elementami teatru i filmu. Koncert w całości i darmowo dostępny jest w sieci. Za koncepcję, reżyserię i realizację wszystkich dotychczasowych teledysków artystki odpowiada ona sama wraz z Karolem Łakomcem.

Od marca 2019 współprowadzi audycję „Dziewczyny grają” w Czwórce.

Wydarzenia z tym artystą (1)

Piosenki tego artysty (4)

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →