Karaś Rogucki

Karaś/Rogucki

Karaś/Rogucki – polski duet muzyczny, który wspólnie tworzą Kuba Karaś i Piotr Rogucki. Pojawił się na polskim rynku po ogłoszeniu zawieszenia działalności zespołów Coma i The Dumplings. Zespół tworzy alternatywny pop. Kuba Karaś odpowiada w tym tandemie za produkcję, a Piotr Rogucki zajmuje się tekstami.

Pierwszym singlem, który zaprezentował duet, był cover T.Love „1996”. Singiel został nominowany do Fryderyka w kategorii „Najlepsze nowe wykonanie”.

W listopadzie 2019 roku światło dzienne ujrzał autorski utwór pt. „Bolesne strzały w serce”, któremu towarzyszy mroczny teledysk w reżyserii Przemka Dzienisa.

14 lutego 2020 roku, w Walentynki ukazała się pierwsza płyta duetu zatytułowana „Ostatni bastion romantyzmu”. Płyta to 11 opowieści o miłości w czasach cybernetycznej zarazy. Na płycie znajdują się utwory, które artyści opisują jako erotyki motoryzacyjno-katastroficzne, opowiadające o uczuciach w epoce końca cywilizacji. Płyta jest inspirowana muzyką lat 80., zimną falą oraz new romantic.

Wydarzenia z tym artystą (4)

Piosenki tego artysty (4)

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →