via Facebook / Karaś/Rogucki

Karaś/Rogucki oferują nam „Zapasowy Tlen” – jest nowy utwór


08 marca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Duet Karaś/Rogucki podzielił się z nami nowym utworem. Zapasowy Tlen to już trzeci kawałek z drugiej płyty zespołu.

Karaś/Rogucki podają tlen

Karaś/Rogucki po raz kolejny rozświetlili panującą rzeczywistość. Zapasowy Tlen przybliżył nam zapewne również drugi album tego duetu i rzucił nieco więcej światła na jego brzmienie. Zimna fala Ostatniego Bastionu Romantyzmu idzie w odstawkę na rzecz większej ilości disco oraz gitarowych brzmień.

Zapasowy Tlen jest o nadziei wyłaniającej się z chaosu i mroku. Mimo, że utwór powstawał w zupełnie innej rzeczywistości, to wierzę, że właśnie teraz może komuś okazać się potrzebny. Zaklinamy rzeczywistość słowami – „gdy utracimy panowanie nad światem ktoś się nami zajmie” i gdzieś podskórnie czuję, że tak będzie i tym razem, że zło, które się teraz dzieje, zostanie powstrzymane dzięki bliskości i czułości.

– mówi Piotr Rogucki

Utwór Zapasowy Tlen otrzymał również teledysk w reżyserii Marty Brodackiej. Oprócz zespołu wystąpiły w nim również Katarzyna Figura oraz Mery Spolsky.

Karaś/Rogucki – Zapasowy Tlen, posłuchaj i zobacz teledysk

Kiedy druga płyta duetu Karaś/Rogucki?

Na to pytanie jeszcze nie znamy odpowiedzi. Karaś/Rogucki już prawie rok temu zaprezentowali nam pierwszy zwiastun swojego drugiego wydawnictwa. Utwór Bezpieczny Lot powstał we współpracy z Julią Wieniawą. Drugą zajawką nowej twórczości zespołu był singiel Jutro Spróbujemy Jeszcze Raz. Oba kawałki idealnie wpisywały się w czas swojej premiery, z miejsca stając się przyjemnymi letniaczkami.

Karaś/Rogucki oferują nam „Zapasowy Tlen” - jest nowy utwór
Karaś/Rogucki/ fot. Maciej Chomik

Należy również przypomnieć, że Karaś/Rogucki to nie tylko lider Comy oraz producencka strona The Dumplings, ale również perkusistka Wiktoria Jakubowska oraz gitarzysta i producent Kamil Holden Kryszak, którzy też dokładają swoje cegiełki do twórczości zespołu.

Duet Karaś/Rogucki podzielił się z nami nowym utworem. Zapasowy Tlen to już trzeci kawałek z drugiej płyty zespołu. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello z RATM Karaś/Rogucki podają tlen Karaś/Rogucki […]


ZOBACZ: Karaś/Rogucki – Poznań [fotorelacja]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →