Kamp!

Kamp!


Kamp! to polski zespół muzyczny z Łodzi, który swoją działalność rozpoczął w 2012 roku. Grają muzykę electro pop, a ich brzmienie jest opisywane jako melodyjny synth pop z wpływami nowej fali lat 80., francuskiego house’u i chill-wave’u.

Debiutancki album zespołu, zatytułowany “Kamp!”, został wydany 23 listopada 2012 roku nakładem własnej wytwórni Brennnessel, z dystrybucją przez AGORA S.A. Przed wydaniem pełnoprawnego albumu, muzycy wydali kilka singli i EP-ek, takich jak “Sulk” (2012), “Cairo” (2011), “Heats” (2010), “Breaking a ghost’s heart” (2009) oraz “Thales one” (2009).

Zespół Kamp! miał okazję występować na wielu znaczących festiwalach muzycznych, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Ich koncerty odbywały się między innymi podczas Selector, Open’er, Olsztyn Green Festival, SXSW w Austin (USA), The Great Escape w Brighton (UK), na Liverpool Sound City (UK), Exit Festival (Serbia), Audioriver czy Festiwalu Tauron Nowa Muzyka w Katowicach. Ponadto, ich utwory można było usłyszeć w programach radiowych, takich jak “Offsesja” w Trójce (wspólnie z zespołem Avell) oraz “Przesłuchanie” w Radiu Roxy.

Kamp! cieszy się uznaniem zarówno wśród krytyków muzycznych, jak i fanów, dzięki swojemu charakterystycznemu brzmieniu i energetycznym koncertom na całym świecie. Ich muzyka wyróżnia się oryginalnością i wpływem różnorodnych gatunków muzycznych, co sprawia, że są jednym z ciekawszych zespołów na polskiej scenie electro popowej.

Wydarzenia z tym artystą (7)

Piosenki tego artysty (4)

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →