materiały promocyjne / Wikipedia

Artyści odchodzą od Scootera Brauna. To przez niego Taylor Swift nagrywa ponownie albumy


22 sierpnia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Ariana Grande, Demi Lovato, a nawet Justin Bieber mieli rzekomo odejść od znanego menedżera muzycznego Scootera Brauna. To przez niego Taylor Swift ponownie nagrywa teraz wszystkie swoje albumy.

Taylor Swift vs. Scooter Braun

Kilka lat temu Taylor Swift publicznie pokłóciła się z menedżerem Scooterem Braunem. Poszło o prawa do nagrań studyjnych do pierwszych sześciu albumów gwiazdy, które artystka nagrała w Big Machine Records. Braun kupił wytwórnię, a razem z nią wszedł w posiadanie dzieł Swift. Ta nazwała go „manipulującym tyranem”. Publicznie stwierdziła, że on i wytwórnia uniemożliwili jej wykorzystanie muzyki do nagród AMA 2019, czy jej filmu dokumentalnego Miss Americana.

Po tym, gdy jej muzyka miała po raz kolejny raz sprzedana bez jej wiedzy w 2020 roku za 300 milionów dolarów, Taylor Swift postanowiła ponownie nagrać albumy w „Taylor’s Version”. Okazało się to gigantycznym sukcesem – każde kolejne wydanie bije rekordy w streamingach, a artystka gra materiał z pierwszych albumów podczas swojej słynnej The Eras Tour, gdzie przedstawia wszystkie etapy bujnej kariery. Dyskusja na temat Brauna jednak nie umilkła, a dodatkowo zaogniła w branży dyskusję na temat praw artystów, własności intelektualnej i etyki w przemyśle muzycznym.

Justin Bieber, Ariana Grande i Demi Lovato odchodzą od Brauna?

Taylor Swift ledwie otarła się o biznesową karierę Brauna. Przedsiębiorca i menedżer muzyczny posiada firmę SB Projects, która opiekuje się aktualnie między innymi karierami Justina Biebera, Tori Kelly, Carly Rae Jepsen, Ushera i Davida Guetty. Do niedawna również Ariany Grande i Demi Lovato, bo jak donoszą zagraniczne media, miały odejść w ostatnich miesiącach. Decyzja miała być była obopólna i polubowna.

W maju szeregi SB opuścił również J Balvin. Krążyły również plotki o rzekomym poróżnieniu Scootera Bauna z Justinem Bieberem. Byłaby to bardzo duża zmiana – menedżer słynie z „odkrycia” artysty na etapie jego nastoletnich nagrań na YouTubie. Przedstawiciele artysty jednak zaprzeczają doniesieniom. Swifties świętują odejście Demi i Ariany. Fanki i fani mają mocną teorię, że odejścia nie są przypadkowe, a artyści szukają niezależności oraz sprawiedliwych zarobków.

Taylor Swift All To Well
fot. Netflix

Ariana Grande, Demi Lovato, a nawet Justin Bieber mieli rzekomo odejść od znanego menedżera muzycznego Scootera Brauna. To przez niego Taylor Swift ponownie nagrywa teraz wszystkie swoje albumy. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →