materiały promocyjne

Inteligentni ludzie słuchają Taylor Swift. Tak mówią badania

Obserwuj nas na instagramie:

Uczniowie, którzy słuchają Taylor Swift, mają większe szanse na lepsze oceny. Pop to też najlepszy gatunek muzyki do nauki.

Gatunki muzyczne najlepsze do nauki

Badania przeprowadziła amerykańska strona internetowa „College Rover”, która pomaga wskazać uczniom kierunek studiów. W specjalnej ankiecie wzięło dział 1025 studentów w wieku od 18 do 23 lat. Wśród pytań znalazły się te dotyczące ulubionych artystów i gatunków muzycznych. Chodziło o to by ustalić, w jaki sposób muzyka wpływa na ankietowanych podczas nauki.

Studenci do nauki polecają muzykę instrumentalną, lo-fi oraz klasyczną, a rzadko hip-hop, rap, heavy metal i pop, które według nich są rozpraszające. Nie pokrywa się to w pełni z badaniem. Uczniowie z najwyższą średnią uczą się do popu, lo-fi oraz rapu, a najniższą do reggae, bluesa i folku. Okazało się, jacy artyści królują wśród najpilniejszych uczniów.

Najpilniejsi uczniowie słuchają Taylor Swift

Uczniowie o najwyższej średniej ocen wybierają najchętniej Taylor Swift, The Weeknd, SZA oraz Harry Styles. Przypominamy, że autorkę albumów takich jak Lover, Red, czy Midnights, będzie można usłyszeć w przyszłym roku aż na trzech koncertach w Polsce. The Weeknd zawita na PGE Narodowy już w 9 sierpnia, SZĘ mogliśmy usłyszeć na tegorocznym Open’erze, niedługo przed koncertem Stylesa w Warszawie.

Taylor Swift
fot. kadr z teledysku do piosenki „I Bet You Think About Me”

Na liście znaleźli się również: Post Malone, Fleetwood Mac, Ariana Grande, Kendrick Lamar, Rihanna, Tyler, the Creator, Drake, 21 Savage, Queen, Imagine Dragons, J. Cole, Adele, Mac Miller, Ed Sheeran, Dua Lipa i Lil Uzi Vert. Trzeba wziąć oczywiście pod uwagę, że chodzi o publikę amerykańską.

27 proc. uczniów stwierdziło, że słucha muzyki za każdym razem, gdy się uczy. Robią to, by nauka była jak najbardziej przyjemna, a brzmienia mają przede wszystkim relaksować, redukować stres i motywować.

Uczniowie, którzy słuchają Taylor Swift, mają większe szanse na lepsze oceny. Pop to też najlepszy gatunek muzyki do nauki. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Gatunki muzyczne […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →