fot. kadr z teledysku „There’d Better Be A Mirrorball"

Arctic Monkeys: “There’d Better Be A Mirrorball”, historia po czterech latach


30 sierpnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Arctic Monkeys powrócili do gry z pierwszym singlem od czterech lat. Czy There’d Better Be A Mirrorball spełni wymagania fanów britpopowej legendy?

Arctic Monkeys dotrzymują słowa

Już w zeszłym tygodniu Arctic Monkeys zelektryzowali fanów wieścią o swoim powrocie. Zapowiedzieli wówczas wydanie siódmego studyjnego albumu zatytułowanego The Car oraz równolegle podzielili się okładką, a także tracklistą płyty. Krążek będzie liczyć sobie dziesięć utworów i ukaże się 21 października 2022 roku.

Tracklista albumu The Car:

  1. There’d Better Be A Mirrorball
  2. I Ain’t Quite Where I Think I Am
  3. Sculptures Of Anything Goes
  4. Jet Skis On The Moat
  5. Body Paint
  6. The Car
  7. Big Ideas
  8. Hello You
  9. Mr Schwartz
  10. Perfect Sense

Formalny zwiastun albumu zdążył się już ukazać – informacja obiegła Internet, jednakże entuzjaści britpopowego zespołu ewidentnie oczekiwali na coś więcej. I… doczekali się. Pierwszy od czterech lat singiel grupy ujrzał światło dzienne. Arctic Monkeys oficjalnie powrócili za sprawą utworu There’d Better Be A Mirrorball.

Przeczytaj: 15 utworów na 15 lat od debiutu Arctic Monkeys

Arctic Monkeys the car
fot. kadr z teledysku There’d Better Be A Mirrorball

Szósta płyta zespołu, czyli Tranquility Base Hotel & Casino, nieco podzielił publikę grupy i mam nieodparte wrażenie, że najnowszy singiel zrobi dokładnie to samo. Pierwszy odsłuch to zachłyśnięcie się nową muzyką, po prostu. Drugie to delikatny zawód monotonią. Parę kolejnych albo przełamie to wrażenie – albo nie. Mnie osobiście podoba się ten jednostajny, nawet nieco mozolny rytm, trafia do mnie ta nudnawa narracja, rozumiem ją. Zwłaszcza że w Arctic Monkeys słychać dużo ich samych: nic, tylko czekać na hity. Które z pewnością zaskoczą, oby licznie.

Arctic Monkeys – There’d Better Be A Mirrorball (Official Video)

Arctic Monkeys powrócili do gry z pierwszym singlem od czterech lat. Czy There’d Better Be A Mirrorball spełni wymagania fanów britpopowej legendy? Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello z RATM […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →