fot. SuperParent

“Animal Crossing” staje do walki z cukrzycą


21 lutego 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Animal Crossing postanawia popularyzować temat cukrzycy wśród swoich graczy. Do gry wejdzie nowy dodatek, który poszerzy wiedzę dotyczącą pomp insulinowych, a także tematów diabetologicznych.

Cukrzyca kontra gry wideo

Animal Crossing to tytuł, którego nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Gra okrążyła glob i w trybie natychmiastowym zebrała ogromną rzeszę fanów, która stale odkrywa ten wirtualny świat. Jednak nie tylko na czystej rozrywce opiera się ten tytuł, ponieważ postanowiono poszerzyć go o naprawdę istotne informacje. Razem z nowym dodatkiem, do gry wejdzie szereg ciekawostek dotyczących cukrzycy. Dzięki niemu gracze dowiedzą się, czym są pompy insulinowe, kto i w jakich przypadkach ich używa, a także jaki wpływ na organizm mają wszelkiego rodzaju diety.

Jest to krok naprzód w walce z cukrzycą, z którą – jak podała Międzynarodowa Federacja Diabetologiczna – w ubiegłym roku mierzyło się ponad 537 milionów dorosłych. Ta ogromna liczba jest także powodem, dlaczego cukrzyca zaliczana jest do tzw. chorób cywilizacyjnych, na równi z depresją czy też nadciśnieniem.

Animal Crossing
Stoiska podczas zbliżającego się wydarzenia JDRF w walce z cukrzycą/ fot. JDRF

Animal Crossing: New Horizons w walce z chorobą

Wraz z nowym dodatkiem w specjalnym kiosku w grze na graczy będą czekać ubrania osób chorujących na cukrzycę, które wyposażone będą w pompy insulinowe, a na wyspie pojawią się stoiska organizacji diabetologicznych współdziałających z Insulet Corporation: nowojorskiego JDRF, Children with Diabetes, Beyond Type 1 oraz Kyler Cares Foundation.

W sprawie nadchodzących zmian wypowiedział się także dyrektor ds. marketingu firmy Insulet Corporation – Lei Mercado.

Właściwa reprezentacja cukrzyków jest dla nas ważna, dlatego szukaliśmy sposobów na to, żeby uczynić ją częścią codziennej kultury. Ściśle współpracowaliśmy ze społecznością diabetyków, aby dowiedzieć się, w jaki sposób edukować innych. Mamy nadzieję, że integracja tego typu sprawi, że chorzy poczują się bardziej zauważeni.
Mówi on na łamach portalu Nerdist.

– mówi on na łamach portalu Nerdist.

Jest to więc naprawdę piękna inicjatywa, która miejmy nadzieję, jeszcze bardziej rozwinie i poszerzy wiedzę o cukrzycy wśród społeczeństwa. Obok takich tematów nie możemy przechodzić obojętnie.

Animal Crossing postanawia popularyzować temat cukrzycy wśród swoich graczy. Do gry wejdzie nowy dodatek, który poszerzy wiedzę dotyczącą pomp insulinowych, a także tematów diabetologicznych. Zobacz także Po fali niskich ocen dla „Małej syrenki” baza filmowa zmienia system oceniania Te rapowe duety rozbiłyby bank. Ale coś im przeszkodziło Nowe seriale, których nie oglądasz. A warto! Cukrzyca […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →