fot. Jakub Wittchen

Anieli zapowiadają swój debiutancki album – poznajcie jego szczegóły


30 sierpnia 2022

Podziel się newsem:

Anieli po kilku singlowych zapowiedziach w końcu odsłonili najbardziej wyczekiwaną kartę. Debiutancki album duetu nadchodzi.

Muzyczne przesilenie

Duet, który ma za sobą jedną z najciekawszych historii muzycznego powstawania. Tworzą go Joanna Prykowska i Paweł Krawczyk, którzy nie są nowicjuszami na scenie. Ich brzmienia już od 25 lat koją nasze nerwy i trafiają do nawet najzatwardzialszych serc. Co więcej jednak, nie było to połączenie „od pierwszego wejrzenia”, bowiem drogi obu artystów potoczyły się zupełnie inaczej. Joanna rozkochała polską publiczność pięknymi i nieoczywistymi piosenkami z zespołem Firebirds, jeszcze w latach 90. Paweł zmieniał kilka składów, by stać się w końcu główną – obok Kasi Nosowskiej – postacią w jednym z najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki – Hey. Wschodzący duet Anieli jest dla nich nowym rozdziałem, a także osobną historią, którą formacja chciałaby napisać po autorsku od serca. Muzycznie Joanna i Paweł lawirują gdzieś pomiędzy latami 80. i 90., które wyjmują to, co najlepsze z takich zespołów jak Eurythmics, Sinead O’Connor, Tanitą Tikaram czy Everything But The Girl.

Nic więc dziwnego, że zespół rozkręca się na dobre i w końcu po trwającej pół roku promocji swojej muzyki przyszedł czas na najbardziej wyczekiwaną informację. Duet zapowiedział bowiem album Blask, który swoją premierę będzie miał jeszcze w tym roku, a dokładniej 9 września. Za jego miks i mastering odpowiedzialny będzie Marcin Gajko.

Tak prezentuje się tracklista Blasku:

  1. Nie ruszaj się
  2. Niemiłość
  3. Mów do mnie mów
  4. Jaśniejąca
  5. Poświt
  6. Pełnia
  7. Czego nam brak
  8. Przesilenie
  9. Blask
  10. Brzask

Przeczytaj także: ANIELI – nowy muzyczny projekt na polskiej scenie

Anieli Blask
okładka nadchodzącego albumu / fot. materiały prasowe

Już teraz możecie również posłuchać w sieci pierwszych singli zespołu. Idealnym przykładem ich muzycznych aranżacji jest utwór Jaśniejąca, od którego wszystko się zaczęło. To właśnie z nim razem z elektryzującym duetem wystąpiła nie mniej charakterna Katarzyna Nosowska.

Piosenka Jaśniejąca to oda do przyjaźni. Pisząc do niej tekst, myślałam o tym co mnie zawsze przyciągało i fascynowało w moich przyjaciółkach. To spontaniczność, mądrość, siła, szczerość i niewątpliwy podziw, to takie dopełnienie moich wszystkich niewysłowionych tęsknot, potrzeby bliskości i braterstwa. Myślę, że jest w tym pewien uniwersalizm, bo my wszyscy potrzebujemy tego tajnego porozumienia, ciepła drugiej duszy i dopełnienia w drugim człowieku. Tak było w przyjaźni z Kaśką. Lata odległe, my młode nadzwyczajnie i zupełnie szalone, dziewiczo naiwne i próbujące choć trochę zaznaczyć swoje miejsce w otaczającym świecie. Pierwsze papierosy, pierwsze cudem zdobyte kosmetyki, pierwsze nasze śpiewanie. Razem wchodziłyśmy w dorosłość. Zuta i Kasia – aktorki grające w teledysku, wspaniale pokazały naszą przyjaźń osadzoną we wczesnych latach dziewięćdziesiątych. A refren? Tak go Paweł zagrał, że anioły niemal sfrunęły z nieba! Chciałam, aby każdy poczuł, że nie jesteśmy sami, że obok nas żyje i dzieli nasze życie ktoś kto nas wspiera i zawsze dobrze życzy, że my sami też jesteśmy dla kogoś takim drogowskazem. Nie mogłam sobie inaczej tego wyśnić, Kaśka zaśpiewała ze mną i to jest ta nasza historia. To też Wasza historia

– mówi Joanna Prykowska o singlu „Jaśniejąca”.

Tekst Jaśniejącej to dla nas admiracja kobiecej przyjaźni. To na tej emocji budowaliśmy naszą filmową opowieść rozpostartą między błahostkami codzienności, a podziwem i szacunkiem jaki czują do siebie nasze bohaterki. Ważną częścią tej opowieści jest miejsce. Miasto, w którym przyjaźń opisana w tekście naprawdę się wydarzyła. Szczecin pokazujemy przez miejsca nieoczywiste, choć kluczowe dla jego tożsamości. Widzimy mozaiki, stocznię, bloki w systemie Szczecińskim, ale też bar mleczny Turysta, który zna każdy Szczecinianin. To w tej miejskiej codzienności zrodziła się przyjaźń, o której opowiadamy

– dodają autorzy teledysku.

Anieli – Jaśniejąca feat. Nosowska, posłuchaj!

Czy też magicznej piosenki Przesilenie.

Chyba wszyscy czekamy na światowe przesilenie. Doświadczenia ostatnich lat dały nam do zrozumienia, że to wszystko przestało zmierzać w dobrą stronę, a wgląd, moment zwrotny i właśnie przesilenie są nam potrzebne jak nigdy. Na poziomie globalnym przede wszystkim, ale też na poziomie personalnym – osobistych relacji, baczenia na planetę i drugiego człowieka – bo przecież z niuansów utkany jest ten świat

– mówi Anieli o piosence.

Anieli – Przesilenie, posłuchaj!

Anieli po kilku singlowych zapowiedziach w końcu odsłonili najbardziej wyczekiwaną kartę. Debiutancki album duetu nadchodzi. Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka pod publiczkę Horrorcore cały czas w pełni sił. Słoń w międzynarodowym cypherze Muzyczne […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →