Ania Kłys debiutuje. Nowoczesny electro-pop w klimatach Kimbry i Laury Mvuli


14 listopada 2016

Obserwuj nas na instagramie:

KŁYS01 to debiutancki album pochodzącej ze Zgorzelca Ani Kłys, znanej m.in. z programów X Factor i The Voice of Poland.

W 2011 roku Ania Kłys pokazała się telewizyjnej publiczności w pierwszej edycji programu X Factor, gdzie dostała się domów jurorskich. Rok później gościnnie zaśpiewała na płycie Krzysztofa Kiljańskiego “Barwy Kofty”. W 2013 roku wydała teledysk do piosenki “We Feel Too Little”, która powstała we współpracy z Adamem Kabacińskim. Jesienią 2015 roku Ania powróciła na ekrany telewizorów za sprawą programu “The Voice of Poland”, gdzie dotarła do ćwierćfinału wraz z drużyną Barona i Tomsona. Teraz debiutuje swoim pełnoprawnym, długogrającym albumem.

14572294_1230120523718512_8800747141669778115_n

Nowy album powstał we współpracy z producentem Markiem Pędziwiatrem, z którym artystka poznała się cztery lata temu w czasie jam session, a praca nad materiałem na płytę trwała dwa lata. Jak sama mówi, nie chciała niczego sztucznie przyspieszać i pisać piosenek na siłę. Powstało dziewięć bardzo osobistych, electro-popowych utworów. Płyta obraca się w obrębie stylistyki alternatywnego popu i elektroniki z wpływami jazzu. To kobieca opowieść o samodoskonaleniu, stracie oraz miłości. By lepiej zagłębić się w jej muzyczny świat, Ania umieściła między piosenkami krótkie, wokalno-instrumentalne skity.

Singiel promujący płytę to “Wise Man”, do którego wideoklip wyreżyserował Karol Wasilka. Debiutancki krążek KŁYS01 dostępny jest na stronie aniaklys.pl.

Sprawdź także:
Daria Zawiałow, Małgola, No i Kalina – trzy śpiewające dziewczyny, których warto słuchać

KŁYS01 to debiutancki album pochodzącej ze Zgorzelca Ani Kłys, znanej m.in. z programów X Factor i The Voice of Poland. W 2011 roku Ania Kłys pokazała się telewizyjnej publiczności w pierwszej edycji programu X Factor, gdzie dostała się domów jurorskich. Rok później gościnnie zaśpiewała na płycie Krzysztofa Kiljańskiego “Barwy Kofty”. W 2013 roku wydała teledysk […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →