Artyści, o których nie wiedzieliście, że zaczynali w talent show


07 lutego 2017

Obserwuj nas na instagramie:

W marcu 2017 roku wróci “Idol” – program, który rozpoczął nową erę talent shows. Pewnie pamiętacie, że to w “Idolu” karierę zaczęli Ania Dąbrowska i Monika Brodka, ale czy wiecie, że w talent show zaczynała także… Beyoncé?

Beyoncé

To nie żart. Największa dziś gwiazda popu na świecie, a w 1993 roku 8-letnia Beyoncé Knowles, wystąpiła wraz z Kelly Rowland, LaTavią Roberson, Támar Davis (która później nagrywała z Princem) oraz siostrami Nikki i Niną Taylor w programie “Star Search” jako grupa Girl’s Tyme, która kilka lat później przerodziła się w Destiny’s Child. Dziewczyny nie wygrały programu – to jeden z wielu dowodów na to, że wygrana lub przegrana w podobnych produkcjach kompletnie nic nie znaczy. Sama Beyoncé przyznała potem, że piosenka, którą wykonały, nie była dobra.

Aaliyah

Jeśli wydaje Wam się, że to “Idol” stworzył wiele gwiazd, jesteście w błędzie. W porównaniu do “Star Search”, “Idol”, w którym karierę zaczynali Adam Lambert i Kelly Clarkson, wypada niezbyt imponująco. W tym samym programie, co Beyoncé, w 1989 roku zaczynała dziesięcioletnia Aaliyah Dana Haughton, która wkrótce stała się legendą muzyki r&b. Aaliyah także nie wygrała programu, w którym zaśpiewała “My Funny Valentine”.

Alanis Morissette

Jeśli nie czujecie się zaskoczeni tym, że w “Star Search” debiutowała także Alanis Morissette, sprawdźcie, jaki repertuar wybrała 14-letnia Alanis. Swój wielki hit “You Oughta Know” Alanis wydała zaledwie pięć lat później.

Justin Timberlake, Britney Spears i Christina Aguilera

Pewnie dobrze wiecie, że cała trójka, tak jak i Ryan Gosling, zaczynali swoją karierę jako dzieciaki w Klubie Myszki Mickey. Wystąpili także – oczywiście – w programie “Star Search”. Czy to nie trochę dziwne, że większość największych współczesnych gwiazd popu trenowano do przyszłego zawodu już od najmłodszych lat? Ciężko w to uwierzyć, patrząc na tego małego, śpiewającego kowboja. I kto twierdzi, że Britney nie umie śpiewać?

Carly Rae Jepsen

Carly podbiła cały świat swoim przebojem “Call Me Maybe”, ale wcześniej zajęła trzecie miejsce w kanadyjskim “Idolu”. Wiecie, kim jest zwycięzca tamtej edycji programu – Brian Melo? No właśnie.

Nicole Scherzinger

Zanim dołączyła do najdziwniejszego girlsbandu wszech czasów, czyli The Pussycat Dolls – zespołu złożonego z jednej wokalistki i kilku tancerek, Nicole została włączona do… innego girlsbandu – w programie “Popstars”. Najwyraźniej nikt długo nie wierzył w Nicole jako solistkę. Zespół nazywał się Eden’s Crush, a jego debiutancki singiel “Get Over Yourself” trafił nawet na 8. miejsce Billboardu.

One Direction vs. Girls Aloud (vs. Little Mix vs. Fifth Harmony)

W ostatnich dwóch dekadach talent shows wyspecjalizowały się zwłaszcza w tworzeniu girlsbandów i boysbandów. Przykład Girls Aloud, który stworzył brytyjski program “Popstars: The Rivals”, być może zainspirował Simona Cowella do stworzenia zwycięskiej formuły zarówno brytyjskiej, jak i amerykańskiej edycji programu X Factor, w których powstały takie grupy jak Little Mix, Fifth Harmony i oczywiście One Direction.

Frank Sinatra

Myślicie, że to żart? Wcale nie! Kto powiedział, że talent show musi być emitowane w telewizji? Sinatra zaczynał w radiowym talent show Major Bowes Amateur Hour w kwartecie Hoboken Four. W tym samym programie debiutowała 11-letnia Maria Callas. To pozwala nam spojrzeć na tego typu programy, na których dzisiaj często wiesza się psy, z nieco innej perspektywy – świat muzyki jest z nimi po prostu nierozerwalnie związany…

W marcu 2017 roku wróci “Idol” – program, który rozpoczął nową erę talent shows. Pewnie pamiętacie, że to w “Idolu” karierę zaczęli Ania Dąbrowska i Monika Brodka, ale czy wiecie, że w talent show zaczynała także… Beyoncé? Beyoncé To nie żart. Największa dziś gwiazda popu na świecie, a w 1993 roku 8-letnia Beyoncé Knowles, wystąpiła […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →