Greg Nelec

„Allseasons” – kitesurfing i pokonywanie własnych słabości. Recenzja filmu


13 października 2021

Podziel się newsem:

Allseasons jest wyjątkowym filmem dokumentalnym o kitesurfingu. W równie wyjątkowy sposób połączył pasje twórców, w tym także samych kitesurferów. Pozytywne emocje, jakie daje ten sport, biją już od pierwszych sekund.

Złapać wiatr – Allseasons

Co otrzymamy, łącząc wymagający sport, jakim niewątpliwie jest kitesurfing oraz grupę ludzi z zajawką? Odpowiedź może wam już gdzieś migotać, więc skonfrontujmy nasze strzały. Powstał pierwszy polski film dokumentalny o kitesurfingu. Allseasons to produkcja wyjątkowa pod wieloma względami – poruszająca ścieżka dźwiękowa, piękne zdjęcia, a przede wszystkim historia oraz ludzie, którzy za nią stoją.

„Allseasons" - kitesurfing i pokonywanie własnych słabości. Recenzja filmu
fot. Roger Wanke

Dokument przypomina nieco formę książki, ponieważ został podzielony na dziesięć rozdziałów. Osiem z nich, w formie krótkich wywiadów, przedstawia historię najlepszych kitesurferów i kitesurferek. Dzięki takiemu zabiegowi, zarówno osoby ze środowiska kitesurfingowego, jak i spoza niego, doskonale mogą wczuć się w klimat i zrozumieć emocje, które towarzyszą uczestnikom przy realizowaniu ich pasji. Autorzy filmu chcieli pokazać publiczności, o co tak naprawdę chodzi w tym sporcie. Jak najbardziej im się to udało.

Nie tylko kitesurfing

Sam tytuł filmu – Allseasons – już na samym wstępie sugeruje istotę zmieniających się pór roku. Twórcy w angażujący sposób pokazali, że te zmiany w zupełności nie przeszkadzają w uprawianiu ich ukochanego hobby. Duża w tym zasługa pięknych zdjęć. Ujęcia z filmu są skąpane w pełni egipskiego słońca, doprawione urokliwymi pejzażami polskiego półwyspu helskiego czy zimowymi ujęciami mroźnych alpejskich szczytów. To wszystko doskonale oddaje atmosferę i klimat tego sportu.

„Allseasons" - kitesurfing i pokonywanie własnych słabości. Recenzja filmu
fot. Dariusz Kabsch

Warto zwrócić uwagę na dwa ostatnie rozdziały, które nie dotyczą bezpośrednio kitesurfingu, ale są z nim nierozerwalnie złączone. Rozdział 9. pod enigmatycznym tytułem – Pod powierzchnią – pokazuje, jak obecność wszelkich wraków i zanieczyszczeń na dnach Zatok Puckiej i Gdańskiej wpływa na ekosystem, mając wpływ na przyszłą zagładę bałtyckiej flory i fauny. W kontekście nie tylko całego filmu, ale również ogólnej sytuacji ekologicznej, wplecenie tego w produkcję było bardzo dobrym posunięciem.
Allseasons w odpowiedni sposób zaznacza także, jak kitesurfer uzależniony jest od pogody. Nie da się rzecz jasna wygrać z naturą, zatem prognozy wiatru często wyznaczają sportowcowi rytm dnia.

Allseasons – jak łączyć pasje?

Allseasons jest dobrym przykładem na to, jak łączyć swoje zajawki, ale również, jak w interesujący sposób przybliżyć pewną dziedzinę. Wywiady z ludźmi, którzy kochają to, co robią, są najlepszym źródłem takowej wiedzy, a Woodpecker Motion Pictures stanęło na wysokości zadania, dostarczając obraz wciągający i otwierający umysł na nowe doznania. Dało się odczuć, że twórcy są prawdziwymi pasjonatami, co jest kolejną wartością dodaną.

Film będzie można obejrzeć 15 października na specjalnych pokazach kinowych we wszystkich Multikinach w Polsce. Zaproszenie na seans można wygrać w konkursie na Instagramie #idęwtango.

„Allseasons" - kitesurfing i pokonywanie własnych słabości. Recenzja filmu
Allseasons – zdjęcie z premiery filmu

Podczas pracy nad filmem korzystano z telefonów Samsung Galaxy S10 i Samsung Galaxy S21 Ultra 5G.

Allseasons jest wyjątkowym filmem dokumentalnym o kitesurfingu. W równie wyjątkowy sposób połączył pasje twórców, w tym także samych kitesurferów. Pozytywne emocje, jakie daje ten sport, biją już od pierwszych sekund. Złapać wiatr – Allseasons Co otrzymamy, łącząc wymagający sport, jakim niewątpliwie jest kitesurfing oraz grupę ludzi z zajawką? Odpowiedź może wam już gdzieś migotać, więc […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →