Aljas 2.0 - „Whisky z Colą”

Aljas o tym, na co Polska nie jest gotowa. EP-ka „Lesby, Kwiatki, Kominiarki” już dostępna


23 czerwca 2022

Podziel się newsem:

Warszawska raperka kryjąca się pod pseudonimem Aljas wypuściła EP-kę Lesby, Kwiatki, Kominiarki. Czy Polska jest na to gotowa?

Alias Aljas

Od żurku, przez picie wody i herbatki, po queerowość i kobiety. Spektrum tematyczne, które w swojej twórczości porusza Aljas, jest, co by tu nie mówić, bardzo szerokie. W tym wszystkim misz-maszu znajdują się również najróżniejsze ksywy zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Żabson, Shygirl, Young MA, A$AP Rocky i Rico Nasty to artyści, którymi Aljas się inspiruje, jednak na inspiracji koniec, bo tworzy ona swój własny gatunek, wymykając się ramom. Na swoim koncie ma już imponującą liczbę singli, również z paroma gościnkami: w kawałkach udzielali się chociażby Franek Warzywa, Vrthur, Baipa czy Cura z hyperpopowego, międzynarodowego duetu Chair. Dziś wypuściła kolejną EP-kę.

Lesby, Kwiatki, Kominiarki – tego w Polsce jeszcze nie słyszeliście. Szczere, buntownicze, ale też ironiczne spojrzenie na polską sytuację osób LGBT. Trochę współpracy z transseksualną raperką, a na końcu dwa kawałki pokazujące uniwersalność uczuć niezależnie od płci czy orientacji.
Mój manifest i wyznania osobiste.
Robię muzę, której sama potrzebowałam, gdy miałam naście lat i nikt mnie nie słyszał

– komentuje autorka.

Sprawdź także: Urodzinowe TOP 5 niedocenionych dzieci królowej społeczności LGBTQ+

Spytacie o tracklistę? Krótka, aczkolwiek treściwa. No bo w końcu to EP-ka. W dodatku wyprodukowana w limitowanym nakładzie z dbałością o środowisko. Papierowe opakowanie kosztem plastiku, bo po co zużywać go więcej, niż jest to konieczne?

  1. Tristan (prod. Tyde)
  2. BiedrońxBosak
  3. Pinokio (feat. Sylvia Baudelaire)
  4. D.N.W. / Dziewczyny Na Wakacjach (feat. Vrthur)
  5. Za Dużo FF
aljas lesby kwiatki kominiary
Aljas – Lesby, Kwiatki, Kominiary

Aljas – Lesby, Kwiaty, Kominiarki – posłuchaj EP-ki

Warszawska raperka kryjąca się pod pseudonimem Aljas wypuściła EP-kę Lesby, Kwiatki, Kominiarki. Czy Polska jest na to gotowa? Zobacz także Snoop Dogg podbija stawkę dla zwijacza blantów: „To przez inflację” Serwisy aukcyjne lada moment pękną w szwach. Quebonafide na sprzedaż Dawid Podsiadło wyprzedał kolejny stadion i zagrał na nim nowe piosenki Alias Aljas Od żurku, […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →