Nostalgiczny test Lordofonu. Wynik 8/10 osiągną tylko prawdziwi hipsterzy
Obserwuj nas na instagramie:
Duet Lordofon zapowiada nowy album Passé singlem Tatuaż z wąsem na palcu. W tekście wspominają złotą erę internetu z okolic 2010 roku. Sprawdź, czy pamiętasz te 10 nostalgicznych zjawisk z tego okresu!
Lordofon – Tatuaż z wąsem na palcu
„Po prawie trzech latach przerwy, kilkunastu miesiącach kreatywnej posuchy, jednym pożarze w studiu i dziesiątkach kawałków, które trafiły do szuflady, wracamy z drugą płytą. Postaraliśmy się pokazać na niej jeszcze więcej niż dotychczas. Czy jest przełomowa? Raczej nie. Czy za kilka lat będzie produktem passé? Już nim jest” – zapowiada zabawnie duet Lordofon. Passé ukaże się już 9 czerwca.
Po utworach Pętla oraz chatGPT grupa Lordofon podzieliła się kolejnym singlem z nadchodzącego, drugiego albumu. Tatuaż z wąsem na palcu to list miłosny utrzymany w estetyce sprzed lat. Grupa nawiązuje w nim do popkulturowych zjawisk, które określiły początek drugiej dekady XXI wieku. Jeśli to pamiętasz… to na pewno poczujesz trochę nostalgii. Sprawdź, czy rozumiesz te 10 fragmentów tekstu nowego singla Lordofonu.
„Byłaś jak Vansy w szachownicę”
Fenomen butów Vans nie jest już tak silny jak kilkanaście lat temu, gdy te buty dla skaterów podbiły rynek w przeróżnych kolorach i wzorach. Te w szachownice – to było coś. Żartobliwy komplement, podtrzymany w duchu tekstów, które można było znaleźć na słynnych Demotywatorach, opisach na gadu-gadu lub fanpage’ach z „romantycznymi” tekstami, zdecydowanie wpisuje się w estetykę współczesnego internetu.
„Uspokajałaś mnie jak fidget spinner”
Co to fidget spinner? Zabawka z metalowymi łożyskami, które poruszają się, gdy nimi zakręcimy. Narzędziem można było kręcić w szkolnej ławce, na przerwach, w autobusie – choć brzmi to jak zwykła rzecz antystresowa lub do zabicia czasu, gadżet szybko stał się elementem rywalizacji, a nawet organizowano zawody z fachowego kręcenia.
„Byłaś fajna jak flash moby oraz Harlem Shake”
Idziesz w niedzielę (wtedy jeszcze nieświąteczną) do galerii handlowej, a nagle osoby w masce zaczynają robić koło ciebie jakieś dziwne rzeczy. O nie… To kolejny flash mob! Tak wspominam tworzenie sztucznego tłumu w miejscu publicznym, by zwrócić czyjąś uwagę w celu promocji eventu. Z kolei Harlem Shake, choć bywał również robiony w celach marketingowych, przede wszystkim miał bawić grupy znajomych. Polegał na tańczeniu i ubieraniu się w najdziwniejsze rzeczy do konkretnego utworu.
„Tańczyliśmy razem Gangnam Style”
Niedawno stwierdziliśmy, że utwór Gangam Style jest jednym z najbardziej żenujących utworów sprzed dekady, ale i tak znaliśmy go wszyscy. Przypomnijmy sobie ten klasyk.
„Czy pamiętasz jeszcze słowo »hipster«?”
Jeśli nie, przypominamy: człowiek, który myśli, że jest przeciwieństwem kultury masowej, ale tak naprawdę i tak jest przedstawicielem dość konkretnej subkultury. O hipsterach mówiono raczej pejoratywnie, ironicznie traktując jego akcentowanie oryginalności i indywidualności.
„Robiliśmy quizy na BuzzFeedzie”
Gdy przeglądanie Demotywatorów, Komixxów i 9GAGA stało się nudne, wiele osób zaczęło przeglądać BuzzFeeda, a na nim quizy w stylu „Jakim kawałkiem pizzy jesteś” albo „Do którego domu w Hogwarcie byś trafił”.
„Ja być chciałem w Gryffindorze, a ty w Slytherinie”
O wilku mowa – millenialsi kochają Harry’ego Pottera! Dla niektórych była to najbardziej kultowa książka dzieciństwa i seria filmowa, z którą identyfikowali się zdecydowanie zbyt długo. Młodsze pokolenia krytykują dziś J.K. Rowling, ale dla niektórych starszych roczników była to wręcz biblia. Na pewno wiele twoich znajomych chciało wytatuować sobie symbol Insygniów Śmierci (albo to zrobiło).
„Byłaś jak tatuaż z wąsem na palcu”
Tatuaż ze znakiem nieskończoności, łapaczem snów, dmuchawcem albo wąsem na palcu. Ten ostatni był najczęściej po prostu kreślony markerem do sesji zdjęciowych z przystawionym do twarzy palcem wskazującym, imitującym prawdziwego wąsa.
„Słuchaliśmy razem Black Eyed Peas”
A w końcu – brzmienia tamtych lat! Black Eyed Peas co prawda było już znane dużo wcześniej, ale w tamtym czasie królowali w klubach z utworem Scream & Shout z Britney Spears.
„Nie lubiłem, kiedy w radiu leciał Gotye”
Nie powiedział nikt, nigdy! A tak serio, Somebody That I Used To Know idealnie podsumowuje singiel duetu Lordofon, który odnosi się właśnie do uczuć, które odeszły. Warto powspominać i przede wszystkim posłuchać obu utworów. Wehikuł czasu gwarantowane.
Duet Lordofon zapowiada nowy album Passé singlem Tatuaż z wąsem na palcu. W tekście wspominają złotą erę internetu z okolic 2010 roku. Sprawdź, czy pamiętasz te 10 nostalgicznych zjawisk z tego okresu! Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. […]
Obserwuj nas na instagramie: