fot. kadr z serialu „Upadek królestwa”

5. sezon „Upadku królestwa” wreszcie dla Polaków. Wiadomo, kiedy zobaczymy finałowe odcinki


20 czerwca 2022

Podziel się newsem:

Finałowy sezon Upadku królestwa wyemitowano już w marcu, jednak nie w Polsce. Teraz już wiadomo, kiedy piąta odsłona serii zawita w kraju nad Wisłą.

Upadek królestwa coraz bliżej. Piąty sezon tego lata

W Polsce licencję do Upadku królestwa posiada CANAL+. Serwis serialowa.pl donosi, że firma ogłosiła właśnie, kiedy finałowy piąty sezon serialu ukaże się w naszym kraju. Kontynuacja historii Uthreda zadebiutuje w środę 3 sierpnia. Na całym świecie zakończenie serialu dostępne było już od 9 marca.

Upadek królestwa – oficjalny zwiastun piątego sezonu

Akcję finałowego sezonu osadzono kilka lat po wydarzeniach z poprzedniej odsłony serii. Zadaniem głównego bohatera, w którego od lat wciela się Alexander Dreymon, będzie ochrona następcy tronu i jego wyszkolenie bojowe. Nad synem króla Edwarda (w tej roli Timothy Innes) wisi niebezpieczeństwo związane ze spiskiem, któremu przewodzi lord Aethelm. Celem szlachcica jest posadzenie na tronie innego syna Edwarda, Aelfwearda. Oprócz wspomnianych postaci na ekranie pojawią się również m.in. Brida (Emily Cox), Finan (Mark Rowley), Sihtric (Arnas Fedaravicius), Osferth (Ewan Mitchell) oraz Pyrlig (Cavan Clerkin).

Zobacz: Wiking na drugim zwiastunie. Krytycy są zachwyceni

Twórcy serialu zapewniali przed premierą, że piąty sezon Upadku królestwa będzie ociekał krwią, a widzowie nie będą narzekać na nudę. Fabuła ma zawierać wiele zwrotów akcji oraz szokować. Choć serial dobiega końca, historia zostanie zwieńczona filmowym spin-offem. Tytuł produkcji to Seven Kings Must Die. W Budapeszcie właśnie trwają zdjęcia. Podobny zabieg niedawno zastosował Steve Knight, twórca Peaky Blinders, który po szóstym sezonie serialu zapowiedział film.

Pierwotnie Upadek królestwa tworzyło BBC, z czasem jednak markę wykupił Netflix. W ofercie streamingowego giganta są już trzy produkcje osadzone w tematyce nordycko-saskiej. Oprócz wspomnianej wyżej produkcji w ofercie Netflixa znajdziemy serial Wikingowie oraz spin-off serii Wikingowie: Walhalla. Ostatnie z wymienionych dzieł zadebiutowało na platformie w lutym tego roku.

Wikingowie: Walhalla – oficjalny zwiastun

Finałowy sezon Upadku królestwa wyemitowano już w marcu, jednak nie w Polsce. Teraz już wiadomo, kiedy piąta odsłona serii zawita w kraju nad Wisłą. Zobacz także Eksperymenty z „gumkami”. Zderzyliśmy mity związane z używaniem prezerwatyw z rzeczywistością! Beefy między raperami są przereklamowane. KęKę dissuje producenta samochodów Kuba Karaś i Mery Spolsky prezentują singiel „Bez wymówek” […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →