fot. Grzegorz Dembiński

Znamy laureatów nagrody 30/30. Kto otrzymał statuetkę za najlepszą okładkę płytową?


27 czerwca 2022

Podziel się newsem:

Jak co roku w Poznaniu odbyło się rozdanie nagród 30/30 za najlepsze okładki płytowe ubiegłego roku. Kogo jury wyróżniło w konkursie? Sprawdź!

30/30, czyli kto zaprojektował najlepsze okładki płytowe 2021?

Gala rozdania prestiżowych nagród 30/30 odbyła 23 czerwca podczas wernisażu wystawy pokonkursowej w Poznaniu, w 3-piętrowej Galerii na Dziedzińcu Starego Browaru.

Laureatem głównej nagrody został Maciej „Animisiewasz” Grochot. Jury zachwyciło się jego pracą (czyli okładką albumu Zbliżenia Henryka Debicha i Orkiestry Polskiego Radia i Telewizji w Łodzi) do tego stopnia, że oprócz statuetki za pierwsze miejsce oraz nagrody głównej w wysokości 5 tys. złotych projektant dostał również Nagrodę Specjalną im. Rosława Szaybo za szczególne osiągnięcia w dziedzinie projektowania okładek płytowych. Według uzasadnienia gremium, twórca został wyróżniony podwójną nagrodą „za przypomnienie, czym była, jest i powinna być okładka płytowa. Za uciekanie od estetyzującej dosłowności, dowcipne interpretacje rzeczywistości, „inne spojrzenie” (jak to określił kiedyś Rosław Szaybo)”.

Znamy laureatów nagrody 30/30. Kto otrzymał statuetkę za najlepszą okładkę płytową?
okładka albumu Zbliżenia Henryka Debicha i Orkiestry Polskiego Radia i Telewizji w Łodzi, autor: Maciej „Animisiewasz” Grochot

Drugie miejsce w konkursie zajęło trio Jakub Tokarz / Artur Rawicz / Waluś KK za front płyty ATAK WaluśKraksaKryzys. Według jury artyści „znaleźli sposób na graficzne pokazanie autentyzmu”.

Znamy laureatów nagrody 30/30. Kto otrzymał statuetkę za najlepszą okładkę płytową?
okładka albumu ATAK WaluśKraksaKryzys, autorzy: Jakub Tokarz / Artur Rawicz / Waluś KK

Na trzecim miejscu znalazła się Ada Zielińska, autorka okładki do krążka Roots & Futuristic Sci-Fi Sounds zespołu BLED, za „koncepcję graficzną obrazującą istotę przestrzennego, minimalistycznego brzmienia”.

Znamy laureatów nagrody 30/30. Kto otrzymał statuetkę za najlepszą okładkę płytową?
okładka albumu Roots & Futuristic Sci-Fi Sounds zespołu BLED, autorka: Ada Zielińska

Od zeszłego roku 30/30 wyróżnia nie tylko autorów frontowych okładek – gremium przyznaje również nagrody za staranność produkcyjną i edytorską całego fizycznego albumu. Stworzono kategorię Nagroda Specjalna za Edytorstwo, której laureatką w tym roku została Zofia Paśnik za wydawnictwo MIDI Life Crisis projektu JANKA. Według jury twórczyni „śmiało poszukuje nowych rozwiązań przy korzystaniu ze starych technologii”.

Znamy laureatów nagrody 30/30. Kto otrzymał statuetkę za najlepszą okładkę płytową?
okładka albumu MIDI life crisis JANKA, autorka: Zofia Paśnik

W tym roku postanowiono przyznać również Wyróżnienie za Edytorstwo, ze względu na wysoki poziom zgłoszeń. Nagrodę otrzymał Wojciech Traczyk, autor projektu reedycji płyty Kaszëbë zespołu Blenders.

Znamy laureatów nagrody 30/30. Kto otrzymał statuetkę za najlepszą okładkę płytową?
okładka albumu Kaszëbë zespołu Blenders, autor: Wojciech Traczyk

Wszystkie prace konkursowe można oglądać w Galerii Na Dziedzińcu Starego Browaru w Poznaniu w godzinach 12-20. Wystawa potrwa do 31 lipca.

Przeczytaj także: Eurowizja 2022: 10 najlepszych występów tegorocznego konkursu

Jak co roku w Poznaniu odbyło się rozdanie nagród 30/30 za najlepsze okładki płytowe ubiegłego roku. Kogo jury wyróżniło w konkursie? Sprawdź! Zobacz także Beefy między raperami są przereklamowane. KęKę dissuje producenta samochodów „Wiedźmin: Rodowód krwi” jak na razie zapowiada się tragicznie Czy KęKę nagrywałby disco-polo? Pewnie, że by nagrał 30/30, czyli kto zaprojektował najlepsze […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →