Najlepsze polskie okładki płytowe – są wyniki Konkursu 30/30


23 czerwca 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Jury wyłoniło najlepsze polskie okładki płytowe z zeszłego roku. Spośród wszystkich prac wyłoniono trzy pierwsze miejsca, a także przyznano trzy nagrody specjalne. Sprawdź, które albumy zostały uhonorowane w Konkursie 30/30.

Najlepsze polskie okładki płytowe wreszcie wyłonione

Jury, złożone z wybitnych ilustratorów, grafików oraz fotografów spośród wszystkich prac, jakie zakwalifikowały się do finału Konkursu 30/30, wybrało trzy najlepsze okładki oraz kolejne trzy, które otrzymały nagrody specjalne. Wszystkie prace można oglądać na bezpłatnej wystawie w Starym Browarze w Poznaniu, która trwa aż do 1 sierpnia. W piątek odbył się wernisaż, na którym po raz pierwszy zaprezentowano nominowane prace w dużym formacie. Wszyscy, którzy uczestniczyli w wydarzeniu mogli również oddać swój głos w konkursie na Nagrodę Publiczności.

Przeczytaj: Znamy finalistów Konkursu 30/30 na najlepszą okładkę płytową 2020

wernisaż konkurs 30/30 zwycięzca najlepsza okładka
fot. Marek Zakrzewski / SZKICEzWIDZENIA

Najlepsze polskie okładki płytowe – poznajcie zwycięzców Konkursu 30/30

Za najlepszą polską okładkę płytową uznano graficzne opracowanie albumu Highlight Skalpela, duetu który swoje brzmienie buduje na łączeniu jazzu z elektroniką. Autorem coveru płyty jest Łukasz Paluch. Przyznanie pierwszego miejsca uzasadniono “wiarę w siłę konceptu graficznego. Prostą, ale zarazem niebanalną anegdotę wizualną. Umiejętne zobrazowanie dźwiękowej przestrzeni przez abstrakcyjną figurę”.

konkurs 30/30 kto wygrał Skalpel Highlight
Skalpel – “Highlight” – Łukasz Paluch

Drugie miejsce zajął Jacek Walesiak, autor okładki albumu Koledzy JWP/BC. Na jego wyróżnienie zapracowało przede wszystkim zgrabne wplecenie w swój artwork siedemnastowiecznego obrazu Tabakskollegium von Affen Abrahama Tenniersa.

konkurs 30/30 kto wygrał JWP/BC Koledzy
JWP/BC – “Koledzy” – Jacek Walesiak

Ostatnie miejsce na podium przypadło za to Pawłowi Fabijańskiemu oraz Bartkowi Walczukowi, którzy wspólnie stworzyli okładkę albumu Uśmiech Jana-Rapowanie.

konkurs 30/30 kto wygrał najlepsze okładki Uśmiech Jan-Rapowanie
Jan-Rapowanie – “Uśmiech” – Paweł Fabijański, Bartek Walczuk

Nagrodę Specjalną im. Rosława Szaybo otrzymali Tomek Kuczma oraz Marcin Kempski za stworzenie okładki albumu Zabawa Krzysztofa Zalewskiego.

konkurs 30/30 kto wygrał najlepsze okładki Zalewski
Krzysztof Zalewski – “Zabawa” – Tomek Kuczma, Marcin Kempski

Nagrodą Specjalną za Edytorstwo nagrodzono natomiast dwa projekty –  Sorrento Bovskiej opatrzone zdjęciami Łukasza Murgrabi oraz Discipline of Sun Ra, jazzowego zespołu EABS, graficznie zaopiekowane przez Natalię Łabędź Romana Kozłowskiego.

konkurs 30/30 kto wygrał najlepsze okładki Sorrento Bovska
Bovska – “Sorrento” – Łukasz Murgrabia
konkurs 30/30 kto wygrał najlepsze okładki EABS
EABS – “Discipline of Sun Ra” – Natalia Łabędź, Roman Kozłowski

Jury wyłoniło najlepsze polskie okładki płytowe z zeszłego roku. Spośród wszystkich prac wyłoniono trzy pierwsze miejsca, a także przyznano trzy nagrody specjalne. Sprawdź, które albumy zostały uhonorowane w Konkursie 30/30. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →