Zmierz się w szachy z Beth Harmon! Zagraj online z bohaterką „Gambitu Królowej


27 stycznia 2021

Podziel się newsem:

Odkąd Gambit Królowej ukazał się w streamingu, zainteresowanie tą szlachetną grą nagle i gwałtownie wzrosło. Jeśli również doświadczyłeś tego boomu, masz okazję, której nie możesz przegapić – rozegraj partię szachów z samą Beth Harmon.

Reklama

Beth Harmon – szachowy fenomen

Gambit Królowej to bezapelacyjny hit Netflixa. Długo utrzymywał się w ścisłej czołówce najchętniej oglądanych seriali, pobił parę rekordów oglądalności. Miał także inne skutki społeczne prócz wzrostu kultury being-watchingu. To znaczy: spowodował szokujący skok popularności szachów.

Docenianych wśród koneserów, zaś w obiegu publicznym, funkcjonującym raczej jako podsport. Nic nadzwyczajnego – czy raczej, coś nudnego. Pod wpływem opowieści o szachowej geniuszce, Beth Harmon, ludzie naprawdę się wkręcili. Zaczęli uczyć się grać. Odwiedzać tematyczne fora. Zainteresowanie systematycznie rosło, a szachowa frakcja… postanowiła je sprytnie wykorzystać.

Zagraj w szachy z Beth Harmon z Gambitu Królowej
Gambit Królowej reż. Scott Frank

Zagraj przeciwko Beth Harmon

Do tej pory szachiści nie mieli mocnego przedstawiciela w popkulturze, to znaczy takiego, który kupiłby im zainteresowanie laików. Można oczywiście doceniać Nabokova i jego Obronę Łużyna, lecz nie tędy droga w docieraniu do szerszej, nazwijmy to, widowni. Charyzmatyczna bohaterka Gambitu Królowej przykuła uwagę, a także skoncentrowała ją na swoim przedmiocie. I tak, pod wpływem serialu, zaczęto grać w szachy.

To był prawdziwy renesans tej dyscypliny i na fali tego, na stronie chess.com.pl pojawiła się propozycja dla fanów Gambita Królowej. Mianowicie – można tam rozegrać mecz szachów online z botem, imitującym umiejętności Beth Harmon w różnym wieku. To jak? Podejmiesz się wyzwania, czy pękasz, że pokona Cię ośmioletnia dziewczynka?

Zagraj w szachy z Beth Harmon z Gambitu Królowej

Wypróbuj własne siły przeciwko szachowym gwiazdom

Botów jest siedem – mają siedem różnych poziomów oraz odpowiedni wiek, odpowiadający umiejętnościom bohaterki. Spośród nich można wybierać dowolnie – jeśli czujesz się na siłach, by od razu zmierzyć się z zawodnikiem o rankingu 1800 – śmiało. Jeśli po tych potyczkach przeciwko Beth złapałeś bakcyla i wciąż Ci mało – bez obaw. Na stronie znajdziesz również boty realnych szachistów-celebrytów. Możesz również, bardziej tradycyjnie – zmierzyć się z komputerem i brnąć w górę rankingu względem swoich postępów.

Odkąd Gambit Królowej ukazał się w streamingu, zainteresowanie tą szlachetną grą nagle i gwałtownie wzrosło. Jeśli również doświadczyłeś tego boomu, masz okazję, której nie możesz przegapić – rozegraj partię szachów z samą Beth Harmon. Beth Harmon – szachowy fenomen Gambit Królowej to bezapelacyjny hit Netflixa. Długo utrzymywał się w ścisłej czołówce najchętniej oglądanych seriali, pobił […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.