Facebook / Meat Loaf

Zmarł Meat Loaf. Muzyk miał 74 lata


21 stycznia 2022

Podziel się newsem:

Smutne wieści ze Stanów Zjednoczonych. W wieku 74 lat zmarł Meat Loaf, wokalista i aktor.

Meat Loaf – w Hali Sław

Michael Lee Aday działał w branży muzycznej od 1968 roku, kiedy z uformowanym przez siebie zespołem Meat Loaf Soul zagrał pierwszy koncert. Artysta wypłynął na szerokie wody za sprawą swojej debiutanckiej solowej płyty Bat Out of Hell, wydanej w 1977 roku. Krążek jest dziś na liście najlepiej sprzedających się płyt wszechczasów, znajdując się na czwartym miejscu i ustępując ścieżce dźwiękowej z filmu Bodyguard, Back In Black AC/DC oraz Thrillerowi Michaela Jacksona.

Bat Out of Hell pokryło się czternastokrotną platyną w Stanach Zjednoczonych i było także pierwszą częścią równie udanej trylogii. Za utwór I’d Do Anything for Love (But I Won’t Do That) Meat Loaf w 1994 roku otrzymał nagrodę Grammy w kategorii Best Solo Rock Vocal Performance. Artysta wydał łącznie 12 studyjnych płyt. Ostatnia, Braver Than We Are, ukazała się w 2016 roku.

Meat Loaf – I’d Do Anything For Love (But I Won’t Do That)

„His name was Robert Paulson”

Meat Loaf znany był ze swojego potężnego głosu oraz koncertów przypominających bardziej przedstawienia teatralne. Artysta występował także w filmach i serialach, a wśród jego filmografii znajdują się takie tytuły, jak The Rocky Horror Picture Show, Podziemny krąg, Red, Focus czy Wariatka z Alabamy.

Meat Loaf odszedł 20 stycznia 2022 roku. O jego śmierci poinformowano na Facebooku.

Ze smutkiem informujemy o tym, że dzisiejszego wieczoru, w obecności swojej żony Deborah, córek Pearl i Amandy oraz najbliższych przyjaciół, odszedł Meat Loaf.

Jego niesamowita kariera trwała sześć dekad, przez które sprzedał ponad 100 milionów płyt i wystąpił w ponad 65 filmach.

Bat Out of Hell pozostaje w dziesiątce najlepiej sprzedających się płyt w historii.

Wiemy, jak wiele znaczył dla wielu z was i jesteśmy wdzięczni za uwielbienie i wsparcie w tym trudnym dla nas czasie żałoby, spowodowanej utratą inspirującego artysty i wspaniałego człowieka.

Dziękujemy za zrozumienie naszej potrzeby prywatności w tym czasie.

Z jego serca do Waszych dusz – nigdy nie przestawajcie wymiatać!

Zmarł Meat Loaf. Muzyk miał 74 lata
Facebook / Meat Loaf

Smutne wieści ze Stanów Zjednoczonych. W wieku 74 lat zmarł Meat Loaf, wokalista i aktor. Meat Loaf – w Hali Sław Michael Lee Aday działał w branży muzycznej od 1968 roku, kiedy z uformowanym przez siebie zespołem Meat Loaf Soul zagrał pierwszy koncert. Artysta wypłynął na szerokie wody za sprawą swojej debiutanckiej solowej płyty Bat […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →