Meryl Streep swoją przemową skradła Złote Globy


09 stycznia 2017

Obserwuj nas na instagramie:

W nocy w Los Angeles rozdano Złote Globy. “La La Land” zdobył wszystkie nagrody, do których był nominowany – ostatni raz taka sytuacja miała miejsce w 1976 roku. Ale i tak ten wieczór należał do Meryl Streep…

Siedem nominacji i siedem statuetek – z takim wynikiem wyścig o Złote Globy zakończył musical “La La Land” z Ryanem Goslingiem i Emmą Stone. Pokonanie konkurencji we wszystkich kategoriach ostatni raz udało się “Lotowi nad kukułczym gniazdem” 40 lat temu. Film Damiena Chazella zdobył nagrody dla najlepszego musicalu, za reżyserię, scenariusz, główną rolę męską (Ryan Gosling) i kobiecą (Emma Stone), a także za muzykę oraz piosenkę. Pozostałe statuetki trafiły m.in. do twórców filmów “Moonlight”, “Elle”, “Zwierzęta nocy” i “Manchester By The Sea”.

Najwięcej nagród dla produkcji telewizyjnych zdobył miniserial “Nocny recepcjonista” – nagrodzono występujących w nim Toma Hiddlestona, Hugh Lauriego i Olivię Colman. Złote Globy dostały także seriale “The Crown”, “American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona” oraz “Atlanta”. Komisja przyznająca najważniejsze po Oscarach nagrody pozostała niewzruszona na szał na “Westworld” i “Stranger Things” – nie przyznała tym produkcjom żadnego Złotego Globa.

Po tegorocznej gali nagłówki podbija jednak Meryl Streep, która odebrała nagrodę za całokształt twórczości. Wygłosiła mowę, która odnosiła się do rosnącej ksenofobii i strachu przed obcymi oraz skrytykowała Donalda Trumpa. Oto jeden z jej fragmentów:

Przecież w Hollywood roi się od obcych i od emigrantów. Ja pochodzę z New Jersey, Sarah Jessica Parker z Ohio, Natalia Portman urodziła się w Jerozolimie, Ryan Gosling, jak wszyscy mili ludzie, jest z Kanady. Dev Patel urodził się w Kenii, Amy Adams we Włoszech, a Ruth Negga – w Etiopii.

Jeśli ich wszystkich wywalimy, to co nam pozostanie do oglądania? Futbol i sztuki walki, które wcale nie są żadnymi “sztukami”.

W zeszłym roku szczególnie jedna “kreacja” zapadła mi w pamięć – i to nie w dobry sposób. Ten moment, gdy osoba ubiegająca się o najwyższy urząd w państwie, parodiowała niepełnosprawnego reportera… Ten widok złamał mi serce.
Reporter był w słabszej pozycji, nie był w stanie wziąć odwetu na osobie, która go wyśmiewała.

I niestety, nie była to kreacja – tylko rzeczywistość. Ta chęć poniżania, gdy jest demonstrowana przez kogoś u władzy, schodzi niżej i zaraża innych. Brak szacunku powoduje dalszy brak szacunku. Przemoc rodzi przemoc. Kiedy ktoś u władzy, ktoś silny i wpływowy, używa tej władzy, by dręczyć słabszych od siebie – przegrywamy wszyscy. (tłum. za Repliką)

Złote Globy 2017 – zwycięzcy

FILM DRAMATYCZNY
“Moonlight”

FILM KOMEDIOWY LUB MUSICAL
“La La Land”

FILM ZAGRANICZNY
“Elle”

FILM ANIMOWANY
“Zwierzogród”

REŻYSERIA
Damien Chazelle – “La La Land”

SCENARIUSZ
“La La Land”

AKTOR W FILMIE DRAMATYCZNYM
Casey Affleck – “Manchester by the Sea”

AKTORKA W FILMIE DRAMATYCZNYM
Isabelle Huppert – “Elle”

AKTOR W KOMEDII LUB MUSICALU
Ryan Gosling – “La La Land”

AKTORKA W KOMEDII LUB MUSICALU
Emma Stone – “La La Land”

AKTOR DRUGOPLANOWY
Aaron Taylor-Johnson – “Zwierzęta nocy”

AKTORKA DRUGOPLANOWA
Viola Davis – “Fences”

MUZYKA W FILMIE FABULARNYM
“La La Land”

PIOSENKA
“City of Stars” – “La La Land”

SERIAL DRAMATYCZNY
“The Crown”

SERIAL KOMEDIOWY
“Atlanta”

FILM TELEWIZYJNY LUB MINISERIAL
“American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona”

AKTOR W SERIALU DRAMATYCZNYM
Billy Bob Thornton – “Goliath”

AKTORKA W SERIALU DRAMATYCZNYM
Claire Foy – “The Crown”

AKTOR W SERIALU KOMEDIOWYM LUB MUSICALU
Donald Glover – “Atlanta”

AKTORKA W SERIALU KOMEDIOWYM LUB MUSICALU
Tracee Ellis Ross – “Black-ish”

AKTOR W MINISERIALU ALBO FILMIE TELEWIZYJNYM
Tom Hiddleston – “Nocny recepcjonista”

AKTORKA W MINISERIALU ALBO FILMIE TELEWIZYJNYM
Sarah Paulson – “American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona”

AKTOR DRUGOPLANOWY W SERIALU, MINISERIALU ALBO FILMIE TELEWIZYJNYM
Hugh Laurie – “Nocny recepcjonista”

AKTORKA DRUGOPLANOWA W SERIALU, MINISERIALU ALBO FILMIE TELEWIZYJNYM
Olivia Colman – “Nocny recepcjonista”

W nocy w Los Angeles rozdano Złote Globy. “La La Land” zdobył wszystkie nagrody, do których był nominowany – ostatni raz taka sytuacja miała miejsce w 1976 roku. Ale i tak ten wieczór należał do Meryl Streep… Siedem nominacji i siedem statuetek – z takim wynikiem wyścig o Złote Globy zakończył musical “La La Land” […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →