Zespół Krůk zagra premierowy koncert w warszawskiej Hydrozagadce

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

20 marca ukaże się debiutancki album od grupy Krůk. Tego samego dnia zespół zagra premierowy koncert w warszawskim klubie Hydrozagadka. Sprawdźcie szczegóły.

Krůk to zespół, który w swojej twórczości łączy motywy słowiańskie i plemienne z nowoczesnym rockiem i elektroniką z okolic IDM. Jak sami określają, tworzą „miejską muzykę ludzi i ziemi”. W skład grupy wchodzą cztery osoby: Łukasz Warzyński (gitara basowa, sample), Daniel Staszyński (gitara elektryczna), Michał Cieślukowski (perkusja) oraz Daisy Kowalsky (teksty, wokal).

Od 2018 roku Krůk regularnie koncertują w klubach i domach kultury. Grają także na festiwalach i koncertach plenerowych. Wystąpili m.in. na Festiwalu Ostoya czy Festiwalu Mitologii Słowiańskiej. Zagrali także jako support przed Fisz Emade Tworzywo.

W czerwcu 2018 ukazała się ich pierwsza EPka zatytułowana Krůk.

Nibykwiaty – debiutancki album zespołu Krůk

Na 20 marca 2020 roku zapowiedziana jest premiera pierwszego długogrającego krążka od zespołu Krůk.

Album Nibykwiaty powstał z potrzeby tańca do smutnych tekstów, z tęsknoty do szaleństwa przy rozrywających serce melodiach, z potrzeby połączenia brzmień dawnych z tymi współczesnymi. Tańczmy! Nie wiadomo jak daleko jeszcze rozciąga się przed nami niby przyszłość!

Płytę Nibykwiaty promuje singiel Ogień. Utwór opowiada historię przemocy i strachu. Do klipu wykorzystano animację, wykonaną przez Michau’a Cieślukowskiego, inspirowaną prawdziwymi, niepokojącymi pracami dzieci. Sprawdźcie:

Krůk – ogień

Krůk – premierowy koncert z gościnnym udziałem zespołu NOHONO

W dniu premiery płyty, 20 marca, w warszawskiej Hydrozagadce odbędzie się premierowy koncert, podczas którego zespół po raz pierwszy na żywo zaprezentuje nowy materiał. Tego wieczoru gościnnie wystąpi także poznańska grupa NOHONO.

Bilety na ten koncert są już dostępne w sprzedaży. Znajdziecie je na stronie Biletomat.pl.

fot. Adam Filip

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kup Bilety

Biletomat.pl
od 25 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.