Krůk z nową płytą na koncercie w Warszawie


13 września 2020

Obserwuj nas na instagramie:

Czekaliście, by móc usłyszeć najnowsze wydawnictwo od zespołu Krůk? Sprawdźcie nową datę wydarzenia i zobaczcie ich na żywo!

Krůk to grupa, która tworzy muzykę inspirowaną motywami słowiańskimi i plemiennymi. Inspiracje, które korzeniami sięgają do najbardziej naturalnych motywów, łączą z rockiem i elektroniką. Dzięki temu otrzymujemy mieszankę, którą sami muzycy nazywają: “miejską muzyka ludzi i ziemi”. Zespół jest tworzony przez cztery osoby: Łukasza Warzyńskiego (gitara basowa, sample), Daniela Staszyńskiego (gitara elektryczna), Michała Cieślukowskiego (perkusja) oraz Daisy Kowalsky (teksty, wokal).

Krůk – Pieśń pierwsza

W ciągu ostatnich dwóch lat Krůk występował na festiwalach oraz koncertach plenerowych. Jednym z ważniejszych wydarzeń na ich koncie jest Festiwal Mitologii Słowiańskiej.

W połowie 2018 roku wydali swoją EPkę zatytułowaną Krůk. Sami napisali o niej: Chcemy rozpalić Wam na wzgórzach ogniska, chcemy abyście przy nich tańczyli.

Nibykwiaty – najnowsze wydawnictwo zespołu Krůk

Z pewnością płyta Nibykwiaty, która ukazała się 27 marca 2020 roku, wpisuje się w charakterystykę twórczości grupy. Podobnie jak w przypadku EPki, odnajdziecie tutaj elektronikę przesiąkniętą wpływami inspiracji słowiańskich. Wyjątkowość albumu polega na jego koncepcji. Krůk stworzył materiał, który mimo przejmujących tekstów jest muzyką przeznaczoną do tańca.

Krůk – ogień

Ogień to singiel promujący wydawnictwo. Klip jest wyjątkowy. Został stworzony na podstawie przejmujących rysunków. Dzieci za pomocą obrazków przedstawiły trudne emocje, takie jak strach oraz doznanie przemocy. To zainspirowało twórców do stworzenia mocnego, animowanego wideo.

Koncert Krůk z gościnnym udziałem NOHONO – 30 października, Warszawa

W związku z pandemią premierowy koncert został przeniesiony. Wydarzenie odbędzie się 30 października 2020 roku w warszawskim klubie Hydrozagadka. Gościnnie wystąpi również poznańska grupa NOHONO. Bilety nadal możecie kupić na stronie Biletomat.pl.

Czekaliście, by móc usłyszeć najnowsze wydawnictwo od zespołu Krůk? Sprawdźcie nową datę wydarzenia i zobaczcie ich na żywo! Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello z RATM Krůk to grupa, która […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →