Wyjątkowa wystawa Nicka Cave’a w przyszłym roku w Europie


24 listopada 2019

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Od marca 2020 roku przez kilka miesięcy będzie można podziwiać wystawę Nicka Cave'a, która będzie miała miejsce w Kopenhadze. Sprawdźcie szczegóły.

Wystawa Stranger Than Kindness: The Nick Cave Exhibition w Kopenhadze od 23 marca do 3 października 2020

Stranger Than Kindness: The Nick Cave Exhibition to podróż do kreatywnego świata muzyka i ikony kultury – Nicka Cave’a. Na wystawę składają się instalacje, oryginalne kompozycje dźwiękowe i ponad 300 obiektów pochodzących z prywatnej kolekcji Cave’a, archiwów Arts Centre Melbourne oraz kolekcji Royal Danish Library.

wystawa Nicka Cave'a

Na wystawie będzie można zobaczyć 50 lat życia Cave’a, w postaci prac, inspiracji, multisensorycznej podróży po prawdziwych i wymyślonych wszechświatach. Wśród eksponatów znajdują się oryginały grafik, ręcznie pisane teksty piosenek, literatura, fotografie, materiały video, projekty i osobiste artefakty. Wszystko to pokazane we wciągający sposób, umieszczone w 8 salach.

Za rozwój i wygląd wystawy odpowiedzialne są Christina Back z Royal Danish Library i Janine Barrand z Arts Centre Melbourne we współpracy z Nickiem Cave’em. Muzyka towarzysząca wystawie została skomponowana i nagrana specjalnie na tę okazję przez Nicka Cave’a i Warrena Ellisa. Wystawa wspierana jest przez głównego sponsora – Gucci i fundację Beckett-Fonden.

Sprawdźcie, jak wyglądała wystawa Nicka Cave’a w Denver

Bilet wstępu na wystawę kosztować będzie 12 euro. Więcej informacji o godzinach otwarcia i rezerwacjach znajdziecie tutaj.

Wystawie będzie towarzyszyła książka Stranger Than Kindness, która ukaże się 23 marca 2020 roku.

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: