Wyjątkowa wystawa Nicka Cave’a w przyszłym roku w Europie


24 listopada 2019

Podziel się newsem:

Od marca 2020 roku przez kilka miesięcy będzie można podziwiać wystawę Nicka Cave’a, która będzie miała miejsce w Kopenhadze. Sprawdźcie szczegóły.

Wystawa Stranger Than Kindness: The Nick Cave Exhibition w Kopenhadze od 23 marca do 3 października 2020

Stranger Than Kindness: The Nick Cave Exhibition to podróż do kreatywnego świata muzyka i ikony kultury – Nicka Cave’a. Na wystawę składają się instalacje, oryginalne kompozycje dźwiękowe i ponad 300 obiektów pochodzących z prywatnej kolekcji Cave’a, archiwów Arts Centre Melbourne oraz kolekcji Royal Danish Library.

wystawa Nicka Cave'a

Na wystawie będzie można zobaczyć 50 lat życia Cave’a, w postaci prac, inspiracji, multisensorycznej podróży po prawdziwych i wymyślonych wszechświatach. Wśród eksponatów znajdują się oryginały grafik, ręcznie pisane teksty piosenek, literatura, fotografie, materiały video, projekty i osobiste artefakty. Wszystko to pokazane we wciągający sposób, umieszczone w 8 salach.

Za rozwój i wygląd wystawy odpowiedzialne są Christina Back z Royal Danish Library i Janine Barrand z Arts Centre Melbourne we współpracy z Nickiem Cave’em. Muzyka towarzysząca wystawie została skomponowana i nagrana specjalnie na tę okazję przez Nicka Cave’a i Warrena Ellisa. Wystawa wspierana jest przez głównego sponsora – Gucci i fundację Beckett-Fonden.

Sprawdźcie, jak wyglądała wystawa Nicka Cave’a w Denver

Bilet wstępu na wystawę kosztować będzie 12 euro. Więcej informacji o godzinach otwarcia i rezerwacjach znajdziecie tutaj.

Wystawie będzie towarzyszyła książka Stranger Than Kindness, która ukaże się 23 marca 2020 roku.

Od marca 2020 roku przez kilka miesięcy będzie można podziwiać wystawę Nicka Cave’a, która będzie miała miejsce w Kopenhadze. Sprawdźcie szczegóły. Wystawa Stranger Than Kindness: The Nick Cave Exhibition w Kopenhadze od 23 marca do 3 października 2020 Stranger Than Kindness: The Nick Cave Exhibition to podróż do kreatywnego świata muzyka i ikony kultury – […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →