Vetements – pokaz mody w McDonalds


22 lipca 2019

Obserwuj nas na instagramie:

Vetements zaprosiło na swój pokaz poprzez rozesłanie prezerwatyw, a sam pokaz odbył się w McDonald’s.

Vetements ( marka założona przez Demnę Gvasalię, dyrektora kreatywnego francuskiego domu mody Balenciaga) rządzi poprzez swoją oryginalność i nietypowość. Każdy kolejny pomysł wyprzedza poprzedni, niejednokrotnie budząc kontrowersje.

Również ich ostatni pokaz był nietypowy bo odbył się w… McDonald’s. Sprawdźcie, jak to wyglądało.

Vetements na Fashion Week w Paryżu

Tym razem podczas Fashion Week Paris ponownie udało im się wszystkich zaszokować. W McDonald’s na Polach Elizejskich pokazano projekty na wiosnę i lato 2020. Diabeł tkwi w szczegółach… informacje o kolekcji wydrukowano na serwetkach, a przed pokazem uczestnicy otrzymali colę i szejki.

View this post on Instagram

VETEMENTS SPRING SUMMER 2020 SHOWROOM

A post shared by VETEMENTS (@vetements_official) on

Vetements – pokaz mody w restauracji McDonald’s

Pokazano miks motywów związanych z pracą w kapitalizmie przepuszczonych przez estetyczny filtr lat 90. i 00. Kolekcja to uniformy ochroniarzy i policjantów, zdekonstruowane garsonki, ale i rave’owe dresy, kombinezony oraz koszulki “ectasy” ze starym logiem przeglądarki Internet Explorer. 

Pokaz miał na celu wyśmianie nieustannej pogoni za posiadaniem rzeczy materialnych, charakterystyczne dla millenialsów i pokolenia Z. Pytanie tylko, czy marka, która sama napędza kapitalizm powinna w ten sposób z niego szydzić.

vetements pokaz mcdonald's
vetements pokaz w mcdonalds

W pokazie szła między innymi ich muza coco kate, pochodząca z Elbląga:

Zdjęcia: highsnobiety.com / Elle

Vetements zaprosiło na swój pokaz poprzez rozesłanie prezerwatyw, a sam pokaz odbył się w McDonald’s. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Vetements ( marka założona przez Demnę […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →