fot. Getty Images

Ukraiński zespół DakhaBrakha wystąpi podczas festiwalu Glastonbury 2022


31 maja 2022

Podziel się newsem:

Ukraiński zespół DakhaBrakha został dziś dołączony do line-upu festiwalu w Glastonbury, by za pomocą muzyki przekazać widzom antywojenne przesłanie.

Wsparcie dla Ukrainy płynące ze scen

Pochodzący z Ukrainy kwartet folkowy DakhaBrakha dołączył dziś do line-upu festiwalu Glastonbury 2022. Formacja wybrzmi na głównej scenie w niedzielę 26 czerwca i za pomocą muzyki przekaże widzom swoje antywojenne przesłanie. Będzie to główne zamierzenie zespołu, który nazwał się „ambasadorami wolnej Ukrainy”.

DakhaBrakha dalej będzie również przekazywać dochody ze swojej muzyki na rzecz pomocy ukraińskiej armii.  

DakhaBrakha – Full Performance (Live on KEXP), posłuchaj!

Kryształowy mikrofon sprzedany

Swoje wsparcie dla Ukrainy okazali także zwycięzcy tegorocznego konkursu EurowizjiKalush Orchestra, którzy zlicytowali wygrany mikrofon na aukcji.

Trofeum trafiło w ręce firmy WhiteBit, która specjalizuje się w sprzedaży kryptowalut. Zespół sprzedał również różową rybacką czapkę, w której członek zespołu występował na Eurowizji. Dzięki obu tym rzeczom zgromadzono łączną sumę, która wynosiła 1,25 miliona dolarów, czyli ponad 5,4 miliona złotych.

Portal NEXTA podzielił się informacją, że środki zgromadzone podczas licytacji pozwolą na zakup trzech dronów, wykorzystywanych przez ukraińską armię do przeprowadzania misji wywiadowczych, obserwacyjnych i rozpoznawczych, a także do wykrywania ognia artyleryjskiego.

Przeczytaj także: Eurowizja – przewodnik po koncertach gwiazd konkursu w Polsce

Przyjaciele, to niewiarygodne! Jesteśmy wdzięczni każdemu z Was za każdy datek, a zwłaszcza firmie WhiteBit, która kupiła trofeum za 900 tysięcy dolarów i stała się jego posiadaczem. […] Wygraliśmy Eurowizję, a teraz pomożemy Ukrainie wygrać tę wojnę.

– mówił Ołeh Psiuk, lider Kalush Orchestra

Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w licytację i pomogli w organizacji i wcieleniu w życie tego projektu. Każde euro datku ratuje życie ukraińskich żołnierzy.

– dodał Serhiej Prytuła, prowadzący aukcję, prezenter telewizyjny

Ukraiński zespół DakhaBrakha został dziś dołączony do line-upu festiwalu w Glastonbury, by za pomocą muzyki przekazać widzom antywojenne przesłanie. Zobacz także Beefy między raperami są przereklamowane. KęKę dissuje producenta samochodów „Wiedźmin: Rodowód krwi” jak na razie zapowiada się tragicznie Czy KęKę nagrywałby disco-polo? Pewnie, że by nagrał Wsparcie dla Ukrainy płynące ze scen Pochodzący z […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →