Kadr z teledysku „До Зброї"

18 ukraińskich raperów nagrało wspólny kawałek zagrzewający do walki


12 kwietnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Piosenkę, w której udział bierze 18 ukraińskich raperów porozrzucanych po całym świecie (w tym tych przebywających w ich znajdującej się pod ostrzałem ojczyźnie), nagrano za pomocą dyktafonów, smartfonów i wszystkiego, co tylko było pod ręką. Sprawdź szczegóły.

Ukraińscy raperzy bronią swojej ojczyzny

PVNCH, Tru Myself, BOY, Hornet, Sly Fox, Lyricist, Zombo, Danny Delta, Long Dog, Lviv Snake, Kobzar, Masta Malione, NEformat, Alexjazz, KEYSEE, C23 – oto artyści, którzy wzięli udział w tym wyjątkowym projekcie. Pracowali nad nim i młodsi, i starsi stażem na scenie. Producentem dźwięku był Альф, a beatmakerem Lester.

Do boju to utwór i wideo wspierające Siły Zbrojne Ukrainy, do którego dołączyło 18 artystów jako stowarzyszenie twórcze WATAGA. WATAGA to pierwsze ogólnoukraińskie stowarzyszenie artystów hip-hopowych, które zebrało się, aby przyczynić się do walki z agresorem na froncie informacyjnym i kulturalnym.

– czytamy w opisie utworu

Do utworu powstał także teledysk, który jest zlepkiem nagrań amatorskich różnej jakości. Niektóre kadry pochodzą wprost z ukraińskiej linii frontu. W nagraniu biorą udział Siły Zbrojne, wolontariusze, osoby publiczne, medycy i nie tylko. Oczywiście muzycy nie mieli szans spotkać się razem w studiu – niektóre zwrotki są nagrane smartfonami, inne dyktafonami.

Taki był pomysł osób, które brały udział w tym projekcie. Jak każda społeczność muzyczna mamy własne community i własne kanały telegramów. W związku z tym pojawiła się tam inicjatywa wielu osób.

– powiedział Taras Svatula

Tekst w całości jest poświęcony podnoszeniu ducha walki i walce z rosyjską propagandą. Refren jest prosty – składają się na niego powtarzające się zwroty “wszyscy” i “do broni”. W zwrotkach przewijają się takie hasła jak zginą wrogowie nasi, imperium zła upadnie.

ВАТАГА – До Зброї (Прем’єра відео в підтримку захисників України)

Przeczytaj także: Redaktorzy i redaktorki Rytmy.pl solidarni z Ukrainą

Piosenkę, w której udział bierze 18 ukraińskich raperów porozrzucanych po całym świecie (w tym tych przebywających w ich znajdującej się pod ostrzałem ojczyźnie), nagrano za pomocą dyktafonów, smartfonów i wszystkiego, co tylko było pod ręką. Sprawdź szczegóły. Zobacz także 7 mocnych miniseriali do obejrzenia w weekend Pruderyjni widzowie „Oppenheimera”? Sceny stosunku wciąż wywołują dyskusję TikTok […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →