Tymon Tymański & The Transistors chcą zatrzymać wojnę

Obserwuj nas na instagramie:

“Zatrzymaj wojnę!” to tytuł kolejnej płyty i jednocześnie singla zespołu Tymon & The Transistors, która 28 lutego ukazała się nakładem wydawnictwa yMusic.

Tymon & The Transistors wracają nie tylko z nową płytą, ale także mocnym i osobistym manifestem antywojennym. Album “Zatrzymaj wojnę!” zawiera ideowy i literacki przekaz – to zestaw protestsongów napisanych przez wybitnych polskich i rosyjskich artystów z pogranicza świata rocka i piosenki autorskiej.

tymon transistors zatrzymaj wojnę

To nie zwykły popowy albumem – składają się nie niego piosenki opatrzone zaangażowanymi tekstami, których celem jest zwrócenie uwagi na bezsens, absurd i anachronizm działań wojennych. Tak o powodach nagrania tego materiału opowiada Tymon:

“Zatrzymaj wojnę!” jest wyrazem naszego zrównoważonego, głęboko przemyślanego stanowiska w sprawie pogłębiających się nastrojów prowojennych. Działania wojenne cechuje imperializm, chciwość, brak empatii, chęć wzbogacenia się każdym kosztem, a celem aktywnego pacyfizmu jest powstrzymanie wojny tu i teraz.

Płytę promuje singiel o tym samym tytule, który wyraża przesłanie całego albumu. Do singla powstał teledysk, którego twórcą jest Elvin Flamingo.

– Jak zatrzymać wojnę? Na pewno najprościej jest zatrzymać ją we własnej głowie, tam, gdzie się rodzi – w samym jej zarodku, przez obserwację i wyciszenie własnych emocji: złości, gniewu, chciwości. O tym jest singiel, który wysyłamy w świat z nadzieją, że nie pozostawi odbiorcy obojętnym – dodaje Tymon Tymański.

“Zatrzymaj wojnę!” to tytuł kolejnej płyty i jednocześnie singla zespołu Tymon & The Transistors, która 28 lutego ukazała się nakładem wydawnictwa yMusic. Tymon & The Transistors wracają nie tylko z nową płytą, ale także mocnym i osobistym manifestem antywojennym. Album “Zatrzymaj wojnę!” zawiera ideowy i literacki przekaz – to zestaw protestsongów napisanych przez wybitnych polskich […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →