kadr z filmu „Trzej muszkieterowie: d'Artagnan”

Kolejna odsłona „Trzech muszkieterów” trafi do kin w 2023 roku


05 grudnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Trzej muszkieterowie powrócą w nowej, dwuczęściowej odsłonie studia Pathé w reżyserii Martina Bourboulona.

We francuskim stylu

Jedna z najbardziej klasycznych, epickich historii doczeka się kolejnej ekranizacji. Film o przygodach Atosa, Portosa, Aramisa i d’Artagnana na podstawie prozy Alexandra Dumasa, wyreżyseruje w nowej odsłonie Martin Bourboulon, znany przede wszystkim z filmu Eiffel. W głównych rolach w nowych Trzech muszkieterach występują François Civil, Vincent Cassel, Romain Duris i Pio Marmaï. Najbardziej znaną członkinią obsady jest jednak Eva Green, która wcieli się w rolę Milady de Winter. Produkcja została podzielona na dwie części. Pierwsza z nich o podtytule D’Artagnan trafi do kin 5 kwietnia 2023 roku, natomiast druga, o podtytule Milady, 13 grudnia 2023 roku. Zobaczcie pierwszy teaser nadchodzącej adaptacji prozy Alexandra Dumasa.

Teaser Trzej muszkieterowie: D’Artagnan

Długoletnia tradycja kinowa

Trzej muszkieterowie to powieść o jednej z najdłuższych tradycji ekranizacyjnych. Pierwszy film na podstawie słynnej powieści ukazał się w 1922 i był niemą parodią powieści. Pierwsza pełnoprawna adaptacja trafiła do kin w 1948, a w rolę D’Artagnana wcielił się legendarny Gene Kelly. Najbardziej znaną wersją kinową historii o trzech muszkieterach jest jednak zdecydowanie film Człowiek w żelaznej masce. Głównie za sprawą iście gwiazdorskiej obsady. W rolę muszkieterów wcielili się Jeremy Irons, John Malkovich, Gérard Depardieu, oraz Gabriel Byrne, a króla Ludwika XIV, a zarazem Filipa wcielił się zaledwie dwudziestoczteroletni wówczas Leonardo DiCaprio. Jego kreacja nie została jednak najcieplej przyjęta przez grono krytyków. Aktor został „nagrodzony” za swoją rolę Złotą Maliną w kategorii „Najgorsza ekranowa para/duet filmowy”. Mimo tego film okazał się całkiem sporym sukcesem kinowym, ponad pięciokrotnie przewyższając zyskami budżet produkcji.

Trzej muszkieterowie powrócą w nowej, dwuczęściowej odsłonie studia Pathé w reżyserii Martina Bourboulona. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie We francuskim stylu Jedna z najbardziej klasycznych, epickich […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →