kadr z filmu „Trzej muszkieterowie: d'Artagnan”

Kolejna odsłona „Trzech muszkieterów” trafi do kin w 2023 roku


05 grudnia 2022

Podziel się newsem:

Trzej muszkieterowie powrócą w nowej, dwuczęściowej odsłonie studia Pathé w reżyserii Martina Bourboulona.

We francuskim stylu

Jedna z najbardziej klasycznych, epickich historii doczeka się kolejnej ekranizacji. Film o przygodach Atosa, Portosa, Aramisa i d’Artagnana na podstawie prozy Alexandra Dumasa, wyreżyseruje w nowej odsłonie Martin Bourboulon, znany przede wszystkim z filmu Eiffel. W głównych rolach w nowych Trzech muszkieterach występują François Civil, Vincent Cassel, Romain Duris i Pio Marmaï. Najbardziej znaną członkinią obsady jest jednak Eva Green, która wcieli się w rolę Milady de Winter. Produkcja została podzielona na dwie części. Pierwsza z nich o podtytule D’Artagnan trafi do kin 5 kwietnia 2023 roku, natomiast druga, o podtytule Milady, 13 grudnia 2023 roku. Zobaczcie pierwszy teaser nadchodzącej adaptacji prozy Alexandra Dumasa.

Teaser Trzej muszkieterowie: D’Artagnan

Długoletnia tradycja kinowa

Trzej muszkieterowie to powieść o jednej z najdłuższych tradycji ekranizacyjnych. Pierwszy film na podstawie słynnej powieści ukazał się w 1922 i był niemą parodią powieści. Pierwsza pełnoprawna adaptacja trafiła do kin w 1948, a w rolę D’Artagnana wcielił się legendarny Gene Kelly. Najbardziej znaną wersją kinową historii o trzech muszkieterach jest jednak zdecydowanie film Człowiek w żelaznej masce. Głównie za sprawą iście gwiazdorskiej obsady. W rolę muszkieterów wcielili się Jeremy Irons, John Malkovich, Gérard Depardieu, oraz Gabriel Byrne, a króla Ludwika XIV, a zarazem Filipa wcielił się zaledwie dwudziestoczteroletni wówczas Leonardo DiCaprio. Jego kreacja nie została jednak najcieplej przyjęta przez grono krytyków. Aktor został „nagrodzony” za swoją rolę Złotą Maliną w kategorii „Najgorsza ekranowa para/duet filmowy”. Mimo tego film okazał się całkiem sporym sukcesem kinowym, ponad pięciokrotnie przewyższając zyskami budżet produkcji.

Trzej muszkieterowie powrócą w nowej, dwuczęściowej odsłonie studia Pathé w reżyserii Martina Bourboulona. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej odrzucił We francuskim stylu Jedna z najbardziej […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →