fot. 20th Century Fox

James Cameron o Leonardo DiCaprio: „Był nastawiony do wszystkiego negatywnie


23 listopada 2022

Podziel się newsem:

James Cameron powspominał nieco o pracy przy filmie Titanic oraz obsadzeniu Leonardo DiCaprio w roli Jacka Dawsona. Według reżysera, aktor wywarł na nim negatywne wrażenie i omal nie stracił roli.

James Cameron o Leonardo DiCaprio

James Cameron promuje obecnie film Avatar: Istota wody. W wywiadzie dla „GQ” Kanadyjczyk powspominał nieco produkcję Titanic oraz pierwsze próby z Leonardo DiCaprio. Twórca Terminatora wyznał, że jeden z najpopularniejszych obecnie aktorów na świecie nie wywarł na nim dobrego wrażenia swoim zachowaniem i był blisko od utraty jednej ze swoich ikonicznych ról.

Najpierw miało odbyć się spotkanie z Leo, a potem mieliśmy zrobić screen test, kiedy aktor czyta scenariusz, a my oceniamy, czy faktycznie pasuje do roli. Siedzieliśmy w salce konferencyjnej i było to bardzo zabawne spotkanie, bo wszyscy chcieli go poznać. Była tam nawet nasza księgowa.

Kilka dni później miał odbyć się wspomniany screen test z Kate Winslet. Leo powiedział wtedy, że on w takich sytuacjach nie czyta scenariusza. Uścisnąłem mu dłoń i podziękowałem za przyjście. Leo wyczuł, że ucieka mu okazja i powiedział: „Momencik, jeśli nie będę czytał, to nie dostanę tej roli?”. Wyjaśniłem mu wtedy, że ten film wyjmie mi z życia co najmniej dwa lata i w czasie, gdy ja będę zajęty postprodukcją, on będzie robił już pięć innych rzeczy, więc nie zamierzałem tego zawalić. Dodałem, że albo czyta, albo nie dostanie tej roli. Kiedy go obserwowałem zauważyłem, że był nastawiony do wszystkiego negatywnie. Ale gdy krzyknęliśmy „akcja”, Leo po prostu zmienił się w Jacka, Kate rozbłysła i odegrali scenę. Czarne chmury się rozstąpiły, odsłaniając promienie słońca oświetlające Jacka. W tamtym momencie wiedziałem już, że Leo jest właśnie gościem, którego potrzebujemy

– zdradził James Cameron.
James Cameron o Leonardo DiCaprio: „Każda cząstka jego bycia była niezwykle negatywna”
kadr z filmu Titanic

James Cameron wie, jak zarobić

Titanic trafił na kinowe ekrany w 1997 roku. Akcja filmu Jamesa Camerona została osadzona na pokładzie słynnego statku, który w 1912 zatonął w trakcie rejsu z Southampton do Nowego Jorku, zaś fabuła skupia się na postaciach pochodzącej z arystokratycznej rodziny Rose oraz obdarzonym talentem malarskim Jacka, którzy spotykają się na statku. W rolach głównych wystąpili Kate Winslet i Leonardo DiCaprio. Produkcja jest jedną z najlepiej zarabiających w historii kinematografii, mając na koncie blisko 2,2 miliarda dolarów. Obraz wyprzedzają tylko dwa filmy: Avengers: Koniec gry oraz inny film Jamesa Camerona, Avatar.

Titanic – zwiastun

James Cameron powspominał nieco o pracy przy filmie Titanic oraz obsadzeniu Leonardo DiCaprio w roli Jacka Dawsona. Według reżysera, aktor wywarł na nim negatywne wrażenie i omal nie stracił roli. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →