Toż to Hańba! Zespół już wkrótce da koncert w Poznaniu


20 września 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Zbuntowana Orkiestra Podwórkowa Hańba!, bo tak brzmi pełna nazwa grupy, wykonuje muzykę całkowicie odklejoną od rzeczywistości. Punkowo-folkowe wariacje w ich wykonaniu siadają jednak nadzwyczaj gładko – przekonajcie się o tym sami 14 października na koncercie w Poznaniu!

Hańba!, czyli muzyczno-literacka przechadzka po Polsce XX wieku

Trop storytellingu w muzyce długo jeszcze będzie żywy. Mało kto nie lubi fabularyzowanych opowieści podanych wespół z brzmieniem instrumentów czy dobrym bitem. Hańba! idzie jednak o krok dalej, całą swoją twórczość opierając o fikcję. Trochę muzyczną, a trochę literacką. Mamy tam bohaterów i antybohaterów, czas i miejsce akcji – końcówka lat 30. w Polsce – mamy również postacie drugoplanowe takich poetów, jak Tuwim, Broniewski, Szenwald, Szlengel czy Ginczanka, których utwory Hańba! przekłada na język muzyki. Zespół korzystając z historycznych narzędzi, tłumaczy w sposób przewrotny dzisiejsze polskie kompleksy.

Hańba! – W tramwaju

Hańba! na froncie

Na zbliżającym się występie zespołu na pewno usłyszymy utwory z najnowszego krążka Nikt nam nie zrobił nic. Hańba! przedstawi historię z roku 1940, opowiadając o tym, jak Polska wspólnie z potężnymi sojusznikami – Anglią oraz Francją – rozbiła dominację Rzeszy Niemieckiej i stała się władzą w środkowej Europie. Grupa wystąpi w swoim niepowtarzalnym stylu, a ich osnuta na folkowym brzmieniu z punkowym sznytem gawęda ponownie odsłoni nam trochę polskości – tej, z której jesteśmy dumni i tej, od której uciekamy.

Hańba! - nikt nam nie zrobił nic
Hańba! – okładka płyty Nikt Nam Nie Zrobił Nic, autor: Beata Śliwińska / Barrakuz

Hańba – walka na żywo

Grupa po wymuszonej przerwie wraca do koncertowania, a więc: do snucia swojej historii. Też jesteście ciekawi, jak materiał z najnowszej płyty Hańby!Nikt nam nie zrobił nic wybrzmi na żywo? Fani zespołu z pewnością wyczekują tego spotkania. Na koncercie w Poznaniu spodziewamy się prawdziwego ognia, zaskoczeń i wzruszeń. Widzimy się już wkrótce!

Hańba!
Zespół Hańba, fot. Małgorzata Wasilewska

Hańba!, 14 października, Poznań – bilety

Hańba! wystąpi w Poznaniu w klubie U Bazyla już 14 października. Bilety na koncert można nabyć na stronie Biletomat.pl.

Zbuntowana Orkiestra Podwórkowa Hańba!, bo tak brzmi pełna nazwa grupy, wykonuje muzykę całkowicie odklejoną od rzeczywistości. Punkowo-folkowe wariacje w ich wykonaniu siadają jednak nadzwyczaj gładko – przekonajcie się o tym sami 14 października na koncercie w Poznaniu! Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →