fot. Peter Lindbergh

Gwiazdy żegnają Tinę Turner

Obserwuj nas na instagramie:

Wczoraj (24 maja) około godziny 20:00 czasu polskiego świat dowiedział się o śmierci Tiny Turner. Legendarną wokalistkę pożegnały największe gwiazdy.

Zmarła królowa rock and rolla

24 maja 2023 roku, w wieku 83 lat, zmarła Tina Turner. Odeszła w swoim domu w Szwajcarii. Wokalistka nazywana królową rock and rolla była autorką wielkich hitów, takich jak What’s Love Got To Do With It, The Best, I Don’t Wanna Lose You, Private Dancer czy I Don’t Need Another Hero. Swoją karierę rozpoczynała w duecie ze swoim ówczesnym mężem Ike’iem Turnerem. Jej największym studyjnym sukcesem okazał się album Private Dancer z 1983, który pokrył się pięciokrotną platyną, a więc sprzedał się w nakładzie przekraczającym pięć milionów sztuk. Według Księgi Rekordów Guinnessa, zysk ze sprzedaży biletów na jej koncerty osiągnął najwyższą wartość zanotowaną dotychczas w historii. Ponadto była laureatką 70 nagród muzycznych (i 100 nominacji), w tym aż ośmiu nagród Grammy, co czyni ją najczęściej nagradzaną artystką rock and rollową w historii przemysłu fonograficznego!

Tina Turner – The Best

Gwiazdy żegnają legendarną wokalistkę

Tiny Turner pożegnały największe gwiazdy muzyki i showbiznesu. Swoje kondolencje rodzinie zmarłej artystki złożyła między innymi Beyoncé. Była liderka Destiny’s Child napisała:

Moja ukochana królowo. Kocham cię bezgranicznie. Jestem bardzo wdzięczna za to, jak inspirowałaś mnie muzycznie. I za wszystkie sposoby, jakimi utorowałaś sobie drogę. Jesteś wzorem siły i wytrzymałości. Jesteś uosobieniem mocy i pasji. Wszyscy mieliśmy szczęście być świadkami Twojej dobroci i pięknego ducha, który pozostanie na zawsze. Dziękuję za wszystko, co zrobiłaś.

– Beyoncé o Tinie Turner na swoich mediach społecznościowych.

O tym, że Tina Turner inspirowała artystów wielu gatunków muzycznych, niech świadczy chociażby film nagrany przez legendarnego Grandmaster Flasha:

Questlove z zespołu The Roots nazwał zmarłą artystkę „wszystkim”:

Bardzo osobistym oświadczeniem, podobnym nieco do tego napisanego przez Beyoncé, podzieliła się Janelle Monáe:

Wczoraj (24 maja) około godziny 20:00 czasu polskiego świat dowiedział się o śmierci Tiny Turner. Legendarną wokalistkę pożegnały największe gwiazdy. Zobacz także Zespół Måneskin zagrał w Polsce. Zobaczcie nasze zdjęcia z koncertu! Córy: „Dziewczyny mogą robić coś razem i nie musi być w tym toksycznej rywalizacji” Nowe seriale, których nie oglądasz. A warto! Zmarła królowa […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →