Timothée Chalamet nowym Willym Wonką? Powstanie prequel „Charliego i Fabryki Czekolady”


21 stycznia 2021

Podziel się newsem:

Wyreżyserowany przez Tima Burtona już ponad 16 lat Charlie i Fabryka Czekolady stał się klasyką kina familijnego, naznaczonego jednak nieco niepokojącym, autorskim sznytem. Historia Willy’ego Wonki powróci na ekrany, jednak w roli głównej z pewnością nie zobaczymy już Johnny’ego Deppa. Kto przejmie po nim pałeczkę?

Reklama

Charlie i Fabryka Czekolady – idzie nowa jakość

Historia wymyślona przez Roalda Dahla dwa razy trafiła na duży ekran. Wersja Burtona na stałe wpisała Charliego i Fabrykę Czekolady do popkultury i myślę, że nawet ci, którzy później sięgnęli po książkę, zdecydowanie wyżej oceniali film. Reżyser wykreował tę opowieść po swojemu, nieco dziwaczną bazę czyniąc jeszcze dziwniejszą, bardziej pokręconą, a przez to – wbijającą się w pamięć. Postać Willy’ego Wonki grana przez Johnny’ego Deppa była filarem sukcesu ekranizacji, jego ruchy, mimika, ekscentryzm, sięgający daleko poza nietypową fryzurę – to wszystko uczyniło tą rolę niemal kultową. Jak udźwignie to jego następca?

Willy Wonka just being Willy Wonka

Charlie i Fabryka Czekolady – czy Johnny’ego Deppa da się zastąpić?

Studio Warner Bros. oficjalnie potwierdziło plotki! Na 17 marca 2023 roku została zapowiedziana premiera prequela Charliego i Fabryki Czekolady, skoncentrowanego na młodości Willy’ego Wonki. Za reżyserię będzie odpowiedzialny Paul King, znany głównie z filmów dla dzieci, m.in. Paddingtona. Sam ten wybór dużo mówi o konwencji, jakiej możemy się spodziewać. Z całą pewnością nie wróci tu lubiany przez Burtona mrok i groteska. Prócz reżysera, pojawił się oczywiście wątek tytułowej postaci. Wielu fanów nie wyobraża sobie w tej roli nikogo, poza Johnnym Deppem. Nic jednak nie wskazuje jednak, by studio zamierzało zaproponować mu współpracę. Po pierwsze, Depp jest obecnie w Hollywood persona non grata, po drugie, zwyczajnie, młodszy się nie staje. Kogo zatem biorą pod uwagę do roli przyszłego wybitnego wytwórcy czekolady?

Charlie i Fabryka Czekolady – nowy Willy Wonka

Wstępne prace nad filmem trwają już od czterech lat, na jesień tego roku zapowiada się wejście na plan. Na początku najmocniejszymi kandydatami do roli młodego Willy’ego Wonki byli Ryan Gosling, Donald Glover lub Ezra Miller. Obecnie szale przechyliły się w stronę kandydatów, poprzednio w ogóle nie branych pod uwagę. Mówi się dużo o castingu Toma Hollanda lub Timothée Chalameta.

Charlie i Fabryka Czekolady prequel
Picture: REX

Czy taki wybór usatysfakcjonuje fanów stylistyki Deppa? I przede wszystkim: jak aktorzy zmierzą się z wyzwaniem reinterpretacji tak charakterystycznej postaci?

Wyreżyserowany przez Tima Burtona już ponad 16 lat Charlie i Fabryka Czekolady stał się klasyką kina familijnego, naznaczonego jednak nieco niepokojącym, autorskim sznytem. Historia Willy’ego Wonki powróci na ekrany, jednak w roli głównej z pewnością nie zobaczymy już Johnny’ego Deppa. Kto przejmie po nim pałeczkę? Charlie i Fabryka Czekolady – idzie nowa jakość Historia wymyślona […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.