Materiały prasowe

The Weeknd został oskarżony o fałszowanie danych sprzedażowych


19 stycznia 2022

Podziel się newsem:

Wcześniej kanadyjski artysta The Weeknd obwieścił, że „nie interesują go wyniki sprzedażowe Dawn FM„, jego najnowszego albumu. Sprawdź szczegóły.

Abel Tesfaye oszustem?

W pierwszy piątek nowego roku ukazały się dwa bardzo ważne albumy: Dawn FM The Weeknda i DS4EVER Gunny. Obydwa projekty podbijały zestawienia słuchalności. Na początku wydawało się, że to Abel Tesfaye zajmie pierwsze miejsce na liście Billboardu, jednak to Gunna wspiął się na jej szczyt, zaskakując wielu fanów obydwu wykonawców.

Jak podaje magazyn HipHop Lately, w marcu 2020 wcześniejszy projekt The Weeknda, After Hours, uzyskał 444 tys. jednostek sprzedażowych w pierwszym tygodniu od jego premiery, podczas gdy Dawn FM zdobyło zaledwie 148 tys. Zeszłego wieczoru, Billboard opublikował oświadczenie ujawniające, że miał opóźnienie w związku z „podejrzanymi” wynikami sprzedażowymi.

We współpracy z Billboardem, dane uznane za podejrzane i nie do zweryfikowania zostają unieważnione w ostatecznej kalkulacji. To może spowodować opóźnienie w publikacji.

– @chartdata na Twitterze

Przeczytaj także: W sieci pojawiły się dwa nowe remixy piosenek The Weeknda

DJ Akademiks dodał na swój Instagram screenshota powyższego tweeta, zadając w podpisie pytanie „dlaczego Billboard zwodzi jego człowieka The Weeknda, jakby fałszował dane?”

Prognozy z pierwszego tygodnia sprzedaży podawały, że artysta wykręci maksymalnie 150 – 170 tys. jednostek sprzedażowych, jednak Abel powiedział, że wyniki, jakie osiągnie jego najnowszy album go nie interesują. „To, co się liczy, to byśmy mieli szansę prawdziwie doświadczyć ten album wspólnie z fanami w tych trudnych czasach.”

Wcześniej kanadyjski artysta The Weeknd obwieścił, że „nie interesują go wyniki sprzedażowe Dawn FM„, jego najnowszego albumu. Sprawdź szczegóły. Abel Tesfaye oszustem? W pierwszy piątek nowego roku ukazały się dwa bardzo ważne albumy: Dawn FM The Weeknda i DS4EVER Gunny. Obydwa projekty podbijały zestawienia słuchalności. Na początku wydawało się, że to Abel Tesfaye zajmie pierwsze […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →