The Weeknd: oficjalnie jest najchętniej słuchanym artystą


24 stycznia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

The Weeknd właśnie pobił kolejny rekord. Oficjalnie stał się artystą z największą liczbą słuchaczy na wszystkich serwisach streamingowych, detronizując tym samym Justina Biebera.

The Weeknd – dwa albumy, jedna trasa

Piąta studyjna płyta okazała się dla artysty przełomem. Zapowiedziana z tygodnia na tydzień premiera Dawn FM stała się wydarzeniem w środowisku muzycznym. Niby wszyscy oczekiwali nowego albumu, lecz nikt nie przewidywał, że stanie się to tak prędko. Szczególnie, że After Hours nie zostało ograne podczas trasy – nowe daty zostały już ogłoszone, we wrześniu The Weeknd rozpocznie tournée po Europie. Nie wiadomo jeszcze, kiedy przyjedzie do Polski.

Przeczytaj: Album roku? Szybko poszło! Oto The Weeknd i jego nowe muzyczne uniwersum – Dawn FM

The Weeknd rekord spotify
via Facebook

Dawn FM przepustką do sukcesu?

Artysta dawno nie nagrał albumu, który aż tak podzieliłby jego fanów. Dawn FM drastycznie odszedł od przebojowości na miarę After Hours, co po tamtej erze dla wielu wielbicieli artysty musiało być niczym bolesne zerwanie plastra. Mimo wszystko – Abel się słucha. Wraz z wydaniem swojej piątej płyty ustanowił absolutny światowy rekord Billboard Global 200 i znalazł się na liście z 24. swoimi piosenkami. Tym samym przoduje w tej kategorii wśród męskich wykonawców – większe uznanie od niego zdobyła wyłącznie Taylor Swift z 34. utworami w zestawieniu.

Obecnie The Weeknd ma równo 86 milionów słuchaczy na Spotify – ponad 4 miliony więcej niż plasujący się na drugiej lokacie Justin Bieber, z liczbą 81,2 miliona wiernych fanów. Jak sądzicie, jak długo Abel utrzyma się na pierwszym miejscu?

The Weeknd – Gasoline (Official Music Video)

The Weeknd właśnie pobił kolejny rekord. Oficjalnie stał się artystą z największą liczbą słuchaczy na wszystkich serwisach streamingowych, detronizując tym samym Justina Biebera. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins The […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →