The Lumineers przyjadą do Polski z nowym albumem “Brightside”


01 października 2021

Podziel się newsem:

Dzieję się u The Lumineers! Amerykańska grupa właśnie zapowiedziała swój czwarty album – Brightside, który zaprezentuje na żywo podczas swojego przyszłorocznego koncertu w Polsce. Sprawdźcie szczegóły!

Live From Last Night Of The Tour – wyjątkowe wspomnienie świata muzycznego sprzed pandemii od The Lumineers

The Lumineers nie pozwalają nam długo czekać na następcę albumu III z 2019 roku. Dopiero co światło dzienne ujrzała przecież wyjątkowa EP-ka Live From Last Night Of The Tour, będącą zapisem ostatniego dnia trasy koncertowej zespołu przed światowym lockdownem. Znajdujące się na niej utwory Ophelia, My Cell, Donna oraz Gloria zostały zarejestrowane 11 marca 2020 roku w Milwaukee w stanie Wisconsin. Z nagrań bije euforyczna energia Jeremiaha Fraitesa, a Wesley Schultz zachwyca swoim głosem, który wypełnia arenę, zaś do zespołu dołącza chór tysięcy beztroskich fanów. Doskonale pamiętamy, co wydarzyło się następnego dnia – świat się zatrzymał, a drzwi wszystkich klubów i hal koncertowych zostały na długo zamknięte. Live From The Last Night Of The Tour jest idealnym wspomnieniem wszystkiego, za czym tak bardzo tęskniliśmy przez ostatnie miesiące.

The Lumineers – Ophelia (Milwaukee 2020)

Nowy album od The Lumineers nadchodzi! Kiedy premiera Brightside?

Mimo to The Lumineers nie zwalniają tempa i już przygotowują kolejne nowości! Amerykański zespół folk-rockowy właśnie zapowiedział swój czwarty krążek w karierze. Będzie on zatytułowany Brightside. Materiał na tę płytę powstał w ekspresowym tempie podczas dwóch sesji, zimą i wiosną 2021 roku w cudownym otoczeniu Baron’s Sun Mountain Studios w Boiceville w stanie Nowy Jork. Nad produkcją całości czuwał od dawna związany z zespołem Simone Felice.

The Lumineers Brightside koncert w Polsce
The Lumineers

Album Brightside ukaże się wraz z początkiem przyszłego roku, dokładnie 14 stycznia 2021 roku. Znajdzie się na nim dziewięć premierowych utworów. Preorder płyty wraz z nowym, dedykowanym jej merchem, jest już dostępny na oficjalnej stronie zespołu. Tymczasem sprawdźcie, jak prezentuje się pełna tracklista i okładka tego albumu!

The Lumineers – Brightside, tracklista i okładka płyty

  1. Brightside
  2. A.M. Radio
  3. Where We Are
  4. Birthday
  5. Big Shot
  6. Never Really Mine
  7. Rollercoaster
  8. Remington
  9. Reprise
The Lumineers Brightside koncert w Polsce
The Lumineers – “Brightside”, okładka albumu

The Lumineers przedstawiają różne odcienie miłości w nowym singlu Brightside

Kilka dni temu ukazał się również tytułowy singiel promujący nadchodzący album The LumineersBrightside. To kolejna pop-rockowa ballada na koncie zespołu z zadziorną gitarą i charakterystycznym wokalem Wesleya Schultza na czele. Sam wokalista grupy mówi o swoim najnowszym singlu:

Piosenka „Brghtside” została nagrana w ciągu jednego dnia. Jest jak gorące marzenie 15-latka, amerykańskie love story w całej swej wspaniałości i cierpieniu.

Singlowi towarzyszy wyjątkowy, emocjonalny, pełen różnokolorowych odcieni miłości teledysk wyreżyserowany przez Kyle’a Thrasha, który uświetnili wyjątkowi bohaterowie. Zapytani na początku klipu o to, czym jest dla nich miłość, przedstawiają swoje wyjątkowe historie związane z tym uczuciem – czasem pełne czułości, namiętności i miłosnego żaru, a czasem bólu związanego z rozdzierającą serce tęsknotą i samotnością. Zobaczcie!

The Lumineers – Brightside, zobacz teledysk!

The Lumineers zagrają w Polsce! Bilety na koncert

To jednak wciąż nie koniec niespodzianek od zespołu The Lumineers. Wraz z ogłoszeniem daty premiery swojego nowego albumu Brightside, grupa zapowiedziała również europejską trasę koncertową, podczas której zaprezentuje swój nadchodzący materiał na żywo. W ramach niej nie zabrakło także przystanku w Polsce. Autorzy przeboju Ho Hey! zagrają u nas już 5 lutego 2022 roku w warszawskim COS Torwar. Nie może Was tam zabraknąć! Bilety na to wydarzenie znajdziecie na stronie organizatora.

The Lumineers Brightside koncert w Polsce
The Lumineers – koncert w Polsce

The Lumineers grają na rzecz klimatu

Warto również podkreślić, że podczas swojej przyszłorocznej trasy koncertowej po Europie, zespół The Lumineers będzie kontynuował współpracę z partnerem REVERB w zakresie zrównoważonego rozwoju. Grupa zaangażowała się w kompleksowy program działań na rzecz klimatu poprzez kampanię REVERB Music Climate Revolution. Dodatkowo, na prośbę zespołu, cena każdego biletu na koncerty z trasy promującej album Brightside będzie zawiera opłatę 1,20 euro na wkład w zrównoważony rozwój klimatyczny. Popieramy takie inicjatywy!

The Lumineers Brightside koncert w Polsce
The Lumineers

Dzieję się u The Lumineers! Amerykańska grupa właśnie zapowiedziała swój czwarty album – Brightside, który zaprezentuje na żywo podczas swojego przyszłorocznego koncertu w Polsce. Sprawdźcie szczegóły! Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to […]

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →