The Cure wystąpią na festiwalu w Polsce


27 lutego 2020

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Prośby zostały wysłuchane. The Cure, jeden z najbardziej oczekiwanych zespołów przez polskich fanów, zagra latem na jednym z festiwali.

The Cure w składzie Open’er Festival 2020

Jak się nietrudno domyślić, Robert Smith i spółka odwiedzą Gdynię. To właśnie na lotnisku Kosakowo The Cure dadzą koncert w ramach tegorocznej edycji Open’er Festival. To kolejne mocne ogłoszenie imprezy organizowanej przez AlterArt.

The Cure – Just Like Heaven

The Cure. Blisko pół wieku na scenie

Brytyjczycy święcą triumfy od połowy lat 70. Na przestrzeni blisko pięciu dekad swojej działalności, The Cure niejednokrotnie zmieniali stylistykę. W ich twórczości pobrzmiewają wpływy nowej i zimnej fali, rocka, alternatywy, popu czy elektroniki lat 80. Dorobek zespołu pełny jest przebojów znanych szerokiej publiczności. Wystarczy wymienić takie klasyki jak Friday I’m In Love, Boys Don’t Cry czy Just Like Heaven.

Ostatnia studyjna płyta Brytyjczyków nosi tytuł 4:13 Dream. Album ukazał się w 2008 roku. Jest to trzynasty długogrający krążek w dorobku zespołu.

Pomimo ponad dekady od premiery ostatniej płyty, muzycy nieustannie koncertują. Dotychczas grupa wystąpiła w Polsce pięciokrotnie. Po raz ostatni mogliśmy zobaczyć ich w 2016 roku w Łodzi.

The Cure – Friday I’m In Love

Prośby zostały wysłuchane. The Cure na Open’er Festival 2020

Od wielu lat, stali uczestnicy festiwalu Open’er zabiegali o ściągnięcie The Cure. Wielu z nich było pewnych, że zespół pojawi się w Gdyni w ubiegłym roku. Jak mawia przysłowie, co się odwlecze, to nie uciecze. Robert Smith z zespołem zagrają na Open’er Festival 2020 w sobotę, 4 lipca.

Open’er Festival 2020. Kto zagra?

Przypomnijmy – tegoroczna edycja festiwalu Open’er odbędzie się w dniach 1-4 lipca. Prócz The Cure, na lotnisku Kosakowo wystąpią m.in. Thom Yorke, FKA twigs, Kendrick Lamar, A$AP Rocky, Taylor Swift, The Chemical Brothers, Foals i wielu innych.

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: