fot. Beth Garrabrant

Taylor Swift z nowym utworem promującym film „Gdzie śpiewają raki”


24 czerwca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Po kilku miesiącach wydawniczej ciszy Taylor Swift podzieliła się ze światem swoim nowym utworem. Piosenka Carolina powstała na potrzeby filmu Gdzie śpiewają raki.

Taylor Swift o Karolinie Północnej

Taylor Swift zapowiedziała utwór Carolina już w marcu. Artystka podzieliła się wówczas krótkim fragmentem piosenki na swoim Instagramie. Napisała również:

Gdzie śpiewają raki to książka, w którą absolutnie wsiąknęłam, kiedy czytałam ją kilka lat temu. Kiedy tylko usłyszałam, że powstaje film, w którym wystąpi Daisy Edgar Jones, a wyprodukuje go wspaniała Reese Witherspoon. Wiedziałam, że chcę być częścią jego oprawy muzycznej. Sama napisałam utwór Carolina i zwróciłam się do mojego przyjaciela Aarona Dressnera, który go wyprodukował. Chciałam stworzyć coś zapadającego w pamięć, nawiedzającego i eterycznego, co pasowałoby do tej fascynującej historii.

taylor swift carolina
Taylor Swift – Carolina, okładka utworu

Jak Taylor Swift powiedziała, tak zrobiła. Piosenka Carolina dostępna jest w dwóch wersjach, które różnią się od siebie długością. Pierwsza z nich trwa 2 minuty i 53 sekundy, zaś druga 4 minuty i 29 sekund. Pozwólcie, że zostawię Wam link do tej dłuższej wersji.

Taylor Swift – Carolina

O czym śpiewają raki?

Utwór Taylor Swift powstał do filmu Gdzie śpiewają raki, który jest z kolei ekranizacją bestsellerowej książki Delii Owens z 2018 roku. Powieść rozeszła się na całym świecie w liczbie ponad dwunastu milionach egzemplarzy i można śmiało założyć, że wraz z premierą filmu liczba ta wzrośnie.

Pogłoski o Dziewczynie z Bagien latami krążyły po Barkley Cove, sennym miasteczku u wybrzeży Karoliny Północnej. Dlatego pod koniec 1969 roku, gdy na mokradłach znaleziono ciało przystojnego Chase’a Andrewsa, miejscowi zwrócili się przeciwko Kyi Clark, zwanej Dziewczyną z Bagien.

Lecz Kya nie jest taka, jak o niej szepczą. Wrażliwa i inteligentna, zdołała sama przetrwać wiele lat na bagnach, które nazywa domem, choć jej ciało tęskniło za dotykiem i miłością. Przyjaźni szukała u mew, a wiedzę czerpała z natury. Kiedy dzikie piękno dziewczyny intryguje dwóch młodych mężczyzn z miasteczka, Kya otwiera się na nowe doznania — i dzieją się rzeczy niewyobrażalne.

Gdzie śpiewają raki to wysmakowana oda do świata przyrody, wzruszająca fabuła o dojrzewaniu i zaskakująca relacja z procesu. Owens przypomina, że dzieciństwo nas kształtuje definitywnie i że wszyscy bez wyjątku podlegamy wspaniałym, lecz nieokiełznanym sekretnym siłom natury. Doskonała powieść dla czytelniczek książek Barbary Kingsolver i Karen Russell

głosi opis od wydawcy.

Nowy utwór Taylor Swift będzie można usłyszeć w kinach już 15 lipca, jednak data ta tyczy się premiery światowej. Informacji o wejściu produkcji na polskie ekrany na razie brak. W filmie Olivii Newman zagrają Daisy Edgar Jones, Taylor John Smith czy Harris Dickinson.

Po kilku miesiącach wydawniczej ciszy Taylor Swift podzieliła się ze światem swoim nowym utworem. Piosenka Carolina powstała na potrzeby filmu Gdzie śpiewają raki. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Taylor […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →