kadr z filmu „Tarzan: Legenda”

Sony przejęło prawa do Tarzana. Mają przystosować postać do „współczesnych standardów”


04 października 2022

Podziel się newsem:

Sony przejęło od Edgar Rice Burroughs Inc. prawa do Tarzana. Celem firmy będzie uwspółcześnienie opowieści.

Tarzan w przestrzeni kinowej

Tarzan przez lata stał się jedną z najbardziej charakterystycznych postaci w kulturze światowej. Przyczyniły się do tego w dużej mierze liczne ekranizacje, od pierwszych filmów już z 1918 roku, przez niezwykle popularne animacje Disneya, broadwayowski musical, aż po Tarzana: Legendę z 2016 roku. Produkcja ta, z Alexandrem Skarsgårdem w roli głównej, nie przyjęła się tak dobrze jak liczyli jej twórcy. Według box office przychód z filmu osiągnął nieco ponad 350 milionów dolarów, co dla porównania jest o ponad 100 milionów gorszym wynikiem od tego animacji Disneya, przy o 50 milionów dolarów większym budżecie produkcji. W związku z tym firma Edgar Rice Burroughs Inc., mająca prawa do twórczości pisarza, „przekazała” jego najsłynniejszą postać w ręce Sony. Zadaniem światowego potentata będzie uwspółcześnienie klasycznej historii. W jego braku bowiem upatruje się jedną z największych przyczyn porażki sprzedażowej filmu Tarzan: Legenda.

Trailer filmu Tarzan: Legenda

Z XIX wieku w XXI

Pierwsza powieść Edgara Rice’a Burroughsa, w której pojawił się Tarzan, zatytułowana Tarzan wśród małp ukazała się w 1912 roku. Ówczesne poglądy prezentowane w książce, będące pokłosiem jeszcze XIX wieku, są z dzisiejszej perspektywy wręcz szkodliwe, szczególnie w zakresie stereotypów rasowych i płciowych oraz idealizacji kolonializmu. W tym miejscu zaczyna się rola Sony, które ma za zadanie dostosować historię człowieka z dżungli do współczesnych standardów i przywrócić tę postać światowej kulturze, przynajmniej na poziom popularności, jaki osiągnęła po ukazaniu się animacji z 1999 roku.

Sony przejęło od Edgar Rice Burroughs Inc. prawa do Tarzana. Celem firmy będzie uwspółcześnienie opowieści. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej odrzucił Tarzan w przestrzeni kinowej […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →