“Stranger Things”: Wszystkie filmy, z których czerpią twórcy serialu

Obserwuj nas na instagramie:

Jeśli oglądacie Stranger Things (a powinniście), to pewnie wiecie, ile ten serial zawdzięcza filmom z lat 80. A jeśli nie, zobaczcie to wideo zbierające wszystkie inspiracje twórców serialu.

Wystarczyły dwa tygodnie od premiery Stranger Things, żeby wokół serialu zdążył wytworzyć się kult. Wciągająca fabuła o tajemniczym zniknięciu chłopca w małej miejscowości w Indianie, niesamowita, mroczna (z przymrużeniem oka) atmosfera i znakomite aktorstwo to jedno. Sukcesu serialu Netflix trzeba chyba przede wszystkim dopatrywać się w sprawnym graniu na naszej nostalgii za dzieciństwem i miłości do filmów Stevena Spielberga z lat 80. To serial, który ma ochotę nagrać się na kasetę VHS i obejrzeć na starym magnetowidzie wyciągniętym z piwnicy.

13765962_872660176212006_1098096345548427574_o

Dzięki jednemu z fanów serialu, który zestawił kadry z produkcji braci Duffer z klasykami kina, możemy teraz z łatwością prześledzić wszystkie odniesienia do filmów z lat 70. i 80., które pojawiają się w Stranger Things. Oprócz filmów wyreżyserowanych lub wyprodukowanych przez Spielberga: E.T., Bliskich spotkań trzeciego stopnia i Goonies, jest też Podpalaczka, Alien, a nawet Komando.

Muzyczny motyw przewodni serialu brzmi zresztą, jakby wyszedł spod rąk samego Johna Carpentera. Twórcy serialu ogłosili, że ścieżka dźwiękowa, którą stworzyli Kyle Dixon i Michael Stein, część zespołu S U R V I V E, już wkrótce trafi do sklepów.

Sprawdź także:
„The Get Down”: Nas i Netflix robią razem serial o hip-hopie. Za 120 milionów dolarów

 

Jeśli oglądacie Stranger Things (a powinniście), to pewnie wiecie, ile ten serial zawdzięcza filmom z lat 80. A jeśli nie, zobaczcie to wideo zbierające wszystkie inspiracje twórców serialu. Wystarczyły dwa tygodnie od premiery Stranger Things, żeby wokół serialu zdążył wytworzyć się kult. Wciągająca fabuła o tajemniczym zniknięciu chłopca w małej miejscowości w Indianie, niesamowita, mroczna […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →