“The Get Down”: Nas i Netflix robią razem serial o hip-hopie. Za 120 milionów dolarów

Obserwuj nas na instagramie:

Serial The Get Down, najdroższa produkcja w historii Netflix, będzie miał premierę 12 sierpnia.

Nas został zatrudniony przez Netflix jako producent wykonawczy i narrator nowej produkcji o początkach hip-hopu. Jest także autorem utworu przewodniego do The Get Down. Akcja serialu rozgrywa się w latach 70. na południowym Bronksie. Za zgodność z ówczesnymi realiami odpowiada między innymi legenda hip-hopu – Grandmaster Flash.

Jego rola jest szczególnie istotna, ponieważ nie istnieje wcale tak wiele szczegółowej dokumentacji z czasów, gdy disco, DJ-ing i rap połączyły się w nowe formy sztuki.

“Kiedy robiliśmy to w latach 70., nie nagrywaliśmy tego, nie kręciliśmy filmów. Ta era może stać się teraz tematem dyskusji. Staram się opowiedzieć ludziom o tych czasach od zawsze” – cytuje wypowiedź Flasha Variety.

Akcja The Get Down rozpoczyna się latem 1977 roku. Serial koncentruje się na opowiedzeniu o tym, jak młodzież, żyjąc w mieście, które zmagało się wtedy z przestępczością i degradacją, dokonała kulturowej rewolucji, która odbiła się echem na całym świecie.

“Ci młodzi ludzie nie robili tego, bo zakładali, że staną się dzięki temu bogaci lub że pewnego dnia zobaczą swoje graffiti w muzeum. Robili to dlatego, że miasto mówiło im Nie istniejecie. Robili to, ponieważ dzięki temu mogli powiedzieć, że istnieją” – mówi Baz Luhrmann, reżyser serialu, autor m.in. Wielkiego Gatsby’ego i Moulin Rouge.

The Get Down

The Get Down to najdroższa produkcja w historii Netflix. Serial będzie kosztował 120 milionów dolarów – część tych kosztów to efekt walki o prawa do ekranizacji z kanałem FX oraz przeniesienia planu z Los Angeles do Nowego Jorku.

źródło: Variety

Sprawdź także: Serial Empire: Szekspir z sąsiedztwa

Serial The Get Down, najdroższa produkcja w historii Netflix, będzie miał premierę 12 sierpnia. Nas został zatrudniony przez Netflix jako producent wykonawczy i narrator nowej produkcji o początkach hip-hopu. Jest także autorem utworu przewodniego do The Get Down. Akcja serialu rozgrywa się w latach 70. na południowym Bronksie. Za zgodność z ówczesnymi realiami odpowiada między […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →