fot. Universal Pictures

Nowy film Stevena Spielberga zainspirowany jego młodością. Jest zwiastun „The Fabelmans”


12 września 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Steven Spielberg na razie nie wybiera się na emeryturę. Do sieci trafił zwiastun jego nowego filmu filmu The Fabelmans.

The Fabelmans: opowieść o Stevenie Spielbergu

Steven Spielberg odpoczywać nie zamierza, czego dowodem jest nadchodząca produkcja The Fabelmans. Inspirowana życiem reżysera historia została osadzona w powojennej Arizonie, gdzie marzący o zostaniu filmowcem Sammy Fabelman odkrywa rodzinne sekrety. Chłopak zgłębia także tajniki sztuki filmowej, która pomoże mu zrozumieć otaczającą go rzeczywistość. Główną rolę w The Fabelmans zagrał Gabriel LaBelle. W obsadzie znaleźli się także Michelle Williams, Paul Dano, Seth Rogen, Judd Hirsch, Jeannie Berlin, Gabriel Bateman i David Lynch. Autorem zdjęć jest Polak, Janusz Kamiński, wieloletni współpracownik Spielberga. Produkcja trafi do amerykańskich kin 24 listopada. Sprawdźcie zwiastun!

The Fabelmans – zobacz zwiastun

Wysokie tempo Spielberga

Filmografię Stevena Spielberga zamyka ubiegłoroczne West Side Story – adaptacja musicalu z 1957 roku, który powstał na bazie Romea i Julii. Dwa nowojorskie gangi o różnym pochodzeniu etnicznym nieustannie ze sobą rywalizują. Były członek Jetsów Tony zakochuje się w siostrze lidera wrogich Sharksów, Marii. W produkcji wystąpili Ansel Elgort, Rachel Zegler, Ariana DeBose, David Alvarez, Rita Moreno, Brian d’arcy James, Corey Stoll czy Josh Andres Rivera. Film zdobył kilka nagród: Oscarem i Złotym Globem za Najlepszą aktorkę drugoplanową wyróżniono Arianę DeBose, zaś Rachel Zegler otrzymała Globa za Najlepszą aktorkę pierwszoplanową. Produkcja została także nagrodzona statuetką za Najlepszą komedię lub musical.

The Fabelmans będzie już trzydziestym czwartym filmem w bogatej, reżyserskiej karierze Spielberga. Filmowiec ma na swoim koncie takie tytuły, jak Szczęki, Szeregowiec Ryan, Park Jurajski, Lista Schindlera, E.T., Poszukiwacze zaginionej Arki czy Wojna światów. Twórca zdobył także trzy Oscary: dwa za Listę Schindlera i jeden za Szeregowca Ryana.

Steven Spielberg na razie nie wybiera się na emeryturę. Do sieci trafił zwiastun jego nowego filmu filmu The Fabelmans. Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania w Polsce lat 90. Gra, na którą warto czekać The Fabelmans: opowieść o Stevenie Spielbergu […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →