fot. YouTube

St. Vincent w emocjonalnym coverze „Glory Box” grupy Portishead


10 marca 2023

Obserwuj nas na instagramie:

W show Jimmy’ego Fallona u boku zespołu The Roots artystka St. Vincent wykonała unikalny cover utworu Glory Box. Posłuchajcie jej interpretację poruszającej piosenki grupy Portishead.

Cover Glory Box

Trudno znaleźć wykonanie bliskie ideałowi, który osiągnął na swoim debiutanckim albumie zespół Portishead w utworze Glory Box. Brytyjczycy zdołali zamknąć w nim kwintesencję hipnotycznych brzmień trip-hopowych lat 90. pełnych seksapilu i bluesowej, ciężkiej emocjonalności. Uwodził w nim głos Beth Gibbons, nienachalne skrzypce, tajemniczy bas i mroczne brzmienia elektroniczne, charakterystyczne dla albumu Dummy, który uznaje się w wielu zestawieniach za jeden z albumów wszech czasów.

Dobry cover musi zawierać w sobie coś unikalnego, jeżeli chce przebić niesamowity oryginał. Udało się osiągnąć to artystce St. Vincent. Piosenkarka i multinstrumentalistka zagrała utwór Portishead razem z zespołem The Roots na scenie The Tonight Show, programu Jimmy’ego Fallona. Artystka, prezentująca w swojej własnej twórczości brzmienia z pogranicza indie rocka, zintepretowała Glory Box w wyjątkowy sposób. Oprócz zawodzenia odważnie głosem dodała do coveru solo na gitarze elektrycznej z intensywnym efektem wah-wah.

Kim jest St. Vincent?

Annie Clark, występująca pod pseudonimem St. Vincent, jest jedną z reprezentantek współczesnej sceny indie. W swojej twórczości zachwyca teatralnym wokalem, autorskimi tekstami i znana jest ze skomplikowanych aranżacji, komponowanych przez nią samą na różnych instrumentach. Jest laureatką trzech nagród Grammy – za albumy St. Vincent z 2017 roku oraz Daddy’s Home z 2021 roku i utwór rockowy Masseduction.

Artystka wydała w 2021 roku dwa albumy studyjne – nagradzane Daddy’s Home oraz The Nowhere Inn. Glory Box to niejedyny cover, którym zachwyciła w ostatnim czasie swoich słuchaczy i słuchaczki. Ma za sobą wykonanie Funkytown z repertuaru Lipps Inc do filmu Minionki: Wejście Gru oraz cover utworu Sad But True Metalliki.

St. Vincent
St. Vincent

W show Jimmy’ego Fallona u boku zespołu The Roots artystka St. Vincent wykonała unikalny cover utworu Glory Box. Posłuchajcie jej interpretację poruszającej piosenki grupy Portishead. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →