Uczestnicy niemieckiego Big Brothera nie wiedzieli o epidemii. Sprawdziła się wizja twórcy serialu „Black Mirror”?

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Uczestnicy niemieckiego Big Brothera, którzy od miesiąca są w izolacji, dopiero wczoraj dowiedzieli się o epidemii koronawirusa. Niektórzy porównują tę sytuację do serialu stworzonego przez twórcę Black Mirror.

Choć wydaje się to niemożliwe, wciąż istnieją osoby, które nie wiedzą o rozprzestrzeniającej się na całym świecie pandemii koronawirusa. Wczoraj Jared Leto, wokalista zespołu 30 Seconds To Mars, na swoim Instagramie napisał, że przez ostatnie 12 dni przebywał w izolacji, medytując na pustyni, nie zdając sobie sprawy z tego, co się dzieje na świecie.

Wyświetl ten post na Instagramie.

❤️

Post udostępniony przez JARED LETO (@jaredleto)

Odcięci od świata uczestnicy niemieckiego Big Brothera nie wiedzieli o epidemii koronawirusa

W podobnej sytuacji znaleźli się uczestnicy niemieckiej edycji programu Big Brother. Osoby znajdujące się w domu Wielkiego Brata, od miesiąca są odcięci od świata. Dopiero we wczorajszym odcinku zostali poinformowani o epidemii.

Niemiecki Big Brother. Uczestnicy po miesiącu w izolacji dowiedzieli się o epidemii koronawirusa
kadr z ostatniego odcinka niemieckiego Big Brothera

Scenariusz z serialu W domu zombie zrealizował się w rzeczywistości?

Internauci w zaistniałej sytuacji doszukali się podobieństwa do serialu W domu zombie, za który odpowiedzialny jest Charlie Brooker, twórca serialu Black Mirror.

Serial przedstawia świat, który opanowały zombie. Jedynymi osobami, które nie wiedzą o inwazji, są uczestnicy telewizyjnego show Big Brother.

Charlie Brooker tak komentuje tę sytuację:

To dzieje się tak często, że chyba najwyższy czas, abym pogodził się z tym, że jestem prorokiem.

Mając na uwadze moje zdolności przewidywania przyszłości, pokuszę się o kolejną prognozę. Mam nadzieję, że kiedy kryzys związany z koronawirusem się skończy, wszyscy wyjdziemy z tego jako bardziej empatyczne i świadome społeczeństwo.


Twórcy Black Mirror już wcześniej sugerowano, że posiada zdolność przewidywania przyszłości. Miało to miejsce chociażby w przypadku pierwszego odcinka serii, The National Anthem, w którym premier Wielkiej Brytanii zmuszony jest do odbycia stosunku ze świnią przed kamerami.

W 2015 roku pojawiły się plotki, jakoby David Cameron, ówczesny premier Wielkiej Brytanii, podczas ceremonii inicjacyjnej na Uniwersytecie Oksfordzkim, włożył intymną część ciała do pyska zmarłej świni.

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: