fot. Netflix

ChatGPT spróbował wygenerować odcinek „Black Mirror


07 czerwca 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Twórca Black Mirror poprosił ChatGPT o napisanie odcinka antologii. Według Charliego Brookera efekty były „g*wniane”, a historia nie znajdzie się w najnowszym sezonie.

Black Mirror i ChatPGT

Twórca Black Mirror, Charlie Brooker, zdradził przed premierą najnowszego sezonu, że przy pisaniu najnowszych odcinków serialu eksperymentował ze sztuczną inteligencją. Magazynowi „Empire” powiedział, że ChatGPT miał napisać jedną z historii. Pomysł idealnie pasuje do koncepcji dystopijnej wizji przyszłości, przedstawianej w antologii.

„Bawiłem się trochę z ChatemGPT” – powiedział Brooker. „Pierwszą rzeczą, jaką zrobiłem, było wpisanie »wygeneruj odcinek Black Mirror« i wyskoczyło coś, co na pierwszy rzut oka brzmi wiarygodnie, ale na drugi rzut oka, to g*wno”. Autor produkcji Netfliksa uważa, że narzędzie przejrzało streszczenia każdego z istniejących odcinków i wygenerowało coś w rodzaju ich mieszanki. Okazało się to bezużyteczne, ale było pomocne przy pokazaniu autorowi powtarzalność niektórych tematów w show. Już 15 czerwca zobaczymy najnowszy sezon serialu, o czym więcej przeczytacie tutaj.

fot. Netflix

Oto odcinek w AI

My również spróbowaliśmy przetestować kreatywność AI. Oto wygenerowany przez bota odcinek Black Mirror. Oglądalibyście?

Odcinek „Wirtualne Lustra” rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, w której technologia wirtualnej rzeczywistości osiągnęła nowy, niewyobrażalny poziom. Historia skupia się na głównym bohaterze, Marku, który jest zaawansowanym użytkownikiem nowej generacji wirtualnych luster. W tym świecie wirtualne lustra to nowoczesne urządzenia, które można przymocować do ściany, aby zapewnić użytkownikowi pełne zanurzenie w wirtualnym świecie. W odcinku Mark otrzymuje najnowsze, rewolucyjne lustro o nazwie Spectra. Urządzenie to oferuje najbardziej realistyczną i wciągającą wirtualną rzeczywistość, zaspokajającą wszelkie pragnienia użytkownika. Początkowo Mark korzysta z lustra do spełnienia swoich marzeń, jak na przykład eksploracja odległych miejsc na świecie czy przeżywanie fantazji związanych z niebezpiecznymi przygodami. Jednak im bardziej zagłębia się w wirtualny świat, tym bardziej traci kontakt z rzeczywistością. Zaczyna zaniedbywać swoje codzienne życie i relacje z rodziną i przyjaciółmi. Jednak Spectra skrywa mroczną tajemnicę. Okazuje się, że urządzenie ma zdolność przenikania do podświadomości użytkownika i manipulowania nim. Producent, korporacja InnovaTech, planuje wykorzystać Spectrę do kontrolowania ludzi i wpływania na ich zachowania. Mark dowiaduje się o tych zamiarach i postanawia przeciwstawić się korporacji. Rozpoczyna się wyścig, w którym Mark próbuje ujawnić prawdę o Spectrze i powstrzymać InnovaTech przed realizacją swojego złowieszczego planu. W międzyczasie korporacja stara się zdyskredytować Marka i zniszczyć jego reputację. Bohater musi działać szybko, wykorzystując swoje umiejętności oraz wsparcie niewielkiej grupy oporników, której udaje się nawiązać kontakt. Ostatecznie Mark udaje się pokonać InnovaTech i odkrywać prawdę o Spectrze publicznie. Ludzie zaczynają zdawać sobie sprawę z zagrożeń związanych z tak zaawansowaną technologią wirtualnej rzeczywistości i konsekwencji utraty kontaktu z prawdziwym światem. Odcinek kończy się zastanawianiem się, jak daleko powinniśmy się posuwać w korzystaniu z nowych technologii i jakie konsekwencje może to mieć dla nas jako społeczeństwa. „Wirtualne Lustra” to przerażający przypomnienie o zagrożeniach związanych z nadużywaniem technologii oraz o potrzebie zachowania równowagi między wirtualnym światem a rzeczywistością.

Twórca Black Mirror poprosił ChatGPT o napisanie odcinka antologii. Według Charliego Brookera efekty były „g*wniane”, a historia nie znajdzie się w najnowszym sezonie. Zobacz także 7 mocnych miniseriali do obejrzenia w weekend Pruderyjni widzowie „Oppenheimera”? Sceny stosunku wciąż wywołują dyskusję TikTok Music nadciąga. Czeka nas streamingowa rewolucja? Black Mirror i ChatPGT Twórca Black Mirror, Charlie […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →