fot. Krafton

Simsy” na silniku Unreal Engine 5. Twórcy gry „PUBG” zapowiadają wizualne arcydzieło


20 listopada 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Gra inZOI ma wyjść w 2024 roku. Choć teoretycznie nie ma nic wspólnego z produktem Electronic Arts, w dużej mierze jest kopią The Sims.

Czekając na The Sims 5

Minęło już ponad 9 lat od premiery gry Sims 4. Fani wciąż czekają na kolejną część, ale nic nie zostało jeszcze oficjalnie zapowiedziane. Electronic Arts wspominało niby, że pracuje nad następcą (a plotki sugerują, że w kolejnych Simsach będzie nawet opcja multiplayer), ale w przygotowaniu jest także darmowy spin-off Simsów, który raczej nie będzie pragnioną „piątką”. Zdecydowanie brakuje konkretów i dlatego tak bardzo zainteresowała nas oferta konkurencji – firmy Krafton.

To nie Simsy, to inZOIe

Południowokoreański producent, który dał nam takie gry, jak TERA czy PUBG, pokazał właśnie nowy symulator. Gameplay inZOI, bo tak nazywa się gra firmy Krafton, jest zdecydowanie podobny do tego, który znamy z Simsów. Produkcja używa jednak silnika Unreal Engine, dzięki czemu grafika jest niesamowicie realistyczna. To zupełnie nowy poziom!

inZOI Krafton
fot. Krafton

inZOIe nadciągają!

W inZOI nie ma Simsów – zamiast tego będziemy zarządzać inZOIami, awatarami, które wchodzą w relacje, pracują i relaksują się w czasie wolnym. W pierwszym zwiastunie, który opublikowano, widzimy więc sterowalne postacie w środowisku biurowym, w sklepie czy nawet przy gaszeniu pożaru czy koszarach wojskowych. Są też zabawy, imprezy, karaoke czy konflikty między inZOIami – dochodzi nawet do rękoczynów i pyskówek. Podobnie jak w Simsach, bohaterowie mówią specyficznym, wymyślonym językiem, odrobinę przypominającym simlish.

Dużo projektowania

Przyznajemy, że spore wrażenie zrobiło na nas otoczenie i sterowanie (coś na kształt serii GTA), ale również opcje tworzenia postaci oraz projektowania budynków i wnętrz. Wierzymy, że kiedy wyjdzie już gra, wiele osób spędzi długie godziny na tworzeniu salonów, łazienek czy ogrodów czy dobieraniu ubrań. Ale tak w sumie było też w Simsach.

inZOI Krafton
fot. Krafton

Czy inZOI wam pójdzie?

Firma Krafton zapowiedziała inZOI na przyszły rok, ale ma jeszcze ogłosić, na jakich platformach w nią zagramy. Swoją drogą jesteśmy też bardzo ciekawi wymagań sprzętowych. Simsy przez lata miały to do siebie, że działały raczej bez problemu na średniej jakości sprzęcie. Tutaj może być z tym problem.

Kolejny konkurent

Co ciekawe, inZOI to nie jedyny konkurent Simsów. W marcu pisaliśmy o produkcji Studia Paradox Interactive, prezentując pierwszy teaser. Gra Life by You, zaprojektowana wspólnie ze współtwórcą The Sims 2, to również symulator życia. Premiera we wczesnym dostępie przewidziana jest na początek marca 2024.

inZOI Krafton
fot. Krafton

Gra inZOI ma wyjść w 2024 roku. Choć teoretycznie nie ma nic wspólnego z produktem Electronic Arts, w dużej mierze jest kopią The Sims. Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania w Polsce lat 90. Gra, na którą warto czekać Czekając […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →