Shellerini x Szpaaq zapowiadają wspólną EP-kę z z donGURALesko i Śliwą


22 kwietnia 2021

Podziel się newsem:

Shellerini i Szpaaq to te postacie, które na poznańskiej scenie rapowej byli obecni praktycznie od samych początków. Po prawie dwóch dekadach od wspólnie nagranej płyty, ponownie spotkali się w studiu. Efektem jest EP, które teraz zapowiadają w towarzystwie donGURALesko i Śliwy.

Projekt Własny Styl prawie w komplecie

Wielu słuchaczy rapowej sceny z Miasta Pięciu Dzielnic Shelleriniego i Szpaaqa najprawdopodobniej po raz pierwszy usłyszało ich na nielegalach spod szyldu Projekt Własny Styl. W tym wywodzącym się z PDG Kartelu zespole, pierwsze beaty kleił również Mikser, który po kilku latach, wraz ze Słoniem stworzył projekt Demonologia. Takim składem PWS nagrało swój trzeci, najbardziej znany, a zarazem niestety ostatni materiał PDG Rapertuar. Nielegal tak udany, że po latach doczekał się oficjalnie wydanej reedycji. A w międzyczasie stał się klasykiem poznańskiego rapu. Tyle słowem wstępu dla tych, którzy wracającego po siedemnastu latach Szpaaqa mogą nie pamiętać.

PWS – Wersja Klassik

Shellerini x Szpaaq prezentują Kodakrom

Twardo na scenie został natomiast Mały Szelma Shellerini. Uzdolniony raper wstąpił do Wyższej Szkoły Robienia Hałasu, by następnie w pojedynkę, już jako Absolwent WSRH dostarczać udane solowe płyty. Stając się przy tym jednym z lepszych MC’s ze stolicy Wielkopolski. Szpaaq natomiast zaszył się na długie lata i właśnie zalicza powrót na scenę. Co cieszy najbardziej, ponownie w towarzystwie Shellera. Tę dwójkę, pracującą razem w studiu przyłapać można było już w roku ubiegłym. Natomiast wraz z nastaniem wiosny 2k21 Shellerini i Szpaaq oficjalnie potwierdzili swoje wspólne, wydawnicze plany. A zakładają one, wydanie jeszcze w tym miesiącu, EP-ki zatytułowanej Kodakrom. Sam tytuł materiału nawiązuje do legendarnego i nieprodukowanego już filmu marki Kodak.

Kodakrom zwiastują dwa single

Shellerini i Szpaaq pierwszą, singlową zapowiedź wspólnego wydawnictwa zaprezentowali na początku miesiąca. Udostępniono wtedy wraz z klipem autorstwa Little’a z duetu The Returners, numer zatytułowany 360°. Za produkcję pierwszego utworu z Kodakromu, który zaprezentowano szerszemu gronu słuchaczy odpowiada Lenzy, a całość, przy użyciu swoich gramofonów dopełnił z kolei DJ Kostek.

Shellerini x Szpaaq – 360° 

Drugi singiel zapowiadający EP Kodakrom ukazał się wczoraj. W numerze Helikopter, gospodarzom na beacie autorstwa Cehy towarzyszą już zaproszeni goście. A są nimi, wspomniani we wstępie donGURALesko i Śliwa. Za reżyserię odpowiada w tym przypadku, Filip Wendland. Premierę w wersji cyfrowej, składającego się z sześciu numerów wydawnictwa Kodakrom duet Shellerini x Szpaaq zaplanował na 30 kwietnia.

Shellerini x Szpaaq feat. Śliwa, donGuralesko – Helikopter

Współtwórcy Projektu Własny Styl jeszcze w tym miesiącu wypuszczą EP zatytułowane „Kodakrom”.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Lato w Plenerze | donGURALesko | Warszawa

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →