fot. Anna Bystrowska (Netflix)

Sexify” wraca z 2. sezonem. Są pierwsze zdjęcia i zwiastun


16 grudnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

W Sexify ponownie zobaczymy Aleksandrę Skrabę, Sandrę Drzymalską i Marię Sobocińską, które wcielą się w Natalię, Monikę i Paulinę.

Światowy sukces polskiej produkcji

Sexify podbiło serca nie tylko polskich widzów – serial Netfliksa trafił na listę Top 10 aż w 83 krajach. W 20 z nich udało mu się nawet wskoczyć na pierwsze miejsce – m.in. we Włoszech, Indiach, Egipcie i Dominikanie. Ośmioodcinkowa komedia opowiadała o trzech koleżankach ze studiów, w perspektywie przyjaciółkach, które wzięły udział w studenckim konkursie na najlepszy start-up. Temat wybrały sobie ambitny – postanowiły stworzyć aplikację, której celem było zrewolucjonizowanie życia erotycznego Polek i Polaków.

Sexify 2. sezon wraca
fot. Anna Bystrowska (Netflix)

Odważnie i bez tabu

Skąd ogromny sukces serialu? Zadecydowało o tym kilka czynników. Na pewno scenarzystom udało się odważne podejście do tematu seksu i zaprezentowanie go w ciekawy sposób – zabawny, ale też przełamujący tabu, a nawet edukacyjny. Bohaterki z jednej strony podchodzą do fizyczności w sposób naukowy, a z drugiej strony same borykają się z problemami w związkach, brakiem akceptacji własnego ciała i odkrywaniem swoich pragnień.

Sexify 2. sezon wraca
fot. Anna Bystrowska (Netflix)

Co pociąga w Sexify?

Pociągającym aspektem serialu jest też to, że Sexify osadzone jest we współczesnych polskich realiach, ale lekko „nagiętych” – odrobinę bardziej kolorowych, tolerancyjnych i otwartych. Choć oczywiście dotyczy to głównie tych młodych bohaterów, którzy wciąż muszą napotykać na swojej drodze stereotypy czy brak akceptacji wobec niektórych zachowań. Z jednej strony Sexify to więc „polska odpowiedź na Sex Education”, jak serial promowany był na początku, z drugiej – rzecz na wskroś polska i otwierająca oczy.

Sexify 2. sezon wraca
fot. Anna Bystrowska (Netflix)

2. sezon Sexify – co się wydarzy?

2. sezon Sexify będzie można oglądać już wkrótce – trafi na Netfliksa już 11 stycznia 2023. Za kamerą 8 nowych odcinków stanie ponownie Kalina Alabrudzińska. Ich scenarzystą jest natomiast Jakub Rużyłło. Oprócz wspomnianych aktorek – Aleksandry Skraby, Sandry Drzymalskiej i Marii Sobocińskiej – do serialu wrócą m.in. Jan Wieteska, Piotr Pacek, Sebastian Stankiewicz, Cezary Pazura, Bartosz Gelner i Wojciech Solarz. W drugim sezonie do obsady dołączyli natomiast Izabela Kuna, Dobromir Dymecki oraz Nikodem Rozbicki. Co wydarzy się w 2. sezonie Sexify? Cytujemy za Netfliksem:

Mimo przegranej w konkursie na najlepszy start-up, dziewczyny nie mają zamiaru się poddawać i dalej pracują nad apką. Mają wszystko, czego można potrzebować do jej stworzenia – świetny pomysł Natalii, pasję Pauliny i pieniądze Moniki. A przynajmniej tak im się wydaje. W drugim sezonie dowiemy się, że przyszłość startupu wisi na włosku, a jedynym ratunkiem jest zbadanie i zrozumienie męskiej perspektywy na sprawy seksu i poszerzenie grupy użytkowników aplikacji. Natalia, Paulina i Monika muszą znaleźć złoty środek między swoim burzliwym życiem osobistym, ostro grającą konkurencją i wymagającą inwestorką, aby tym razem osiągnąć sukces.

Wraz z pierwszymi fotosami z 2. sezonu pojawił się pierwszy zwiastun Sexify:

W Sexify ponownie zobaczymy Aleksandrę Skrabę, Sandrę Drzymalską i Marię Sobocińską, które wcielą się w Natalię, Monikę i Paulinę. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Światowy sukces […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →