Serj Tankian z SOAD zapowiada „Truth to power” – film o sile przekazu muzyki


21 stycznia 2021

Podziel się newsem:

Truth to power to film o liderze System Of A Down, który opowie nie tylko o muzyce Serja Tankiana, ale również o jej społeczno-politycznym podłożu.

Reklama

Film dokumentalny o liderze System Of A Down, Serj Tankianie

Truth to power to najnowsza produkcja muzyczno-filmowa, której głównym bohaterem będzie Serj Tankian – lider zespołu System Of A Down, a przy tym niesamowicie barwna postać, której od początku chodziło o coś więcej, niż tylko o muzykę.

Serj Tankian System Of A Down - film Truth to power
„Truth to power” – plakat filmu

Serj Tankian. Rządy go nienawidzą. Ludzie go kochają

Film Garina Hovannisiana nie skupia się na Tankianie jako artyście, ale na tym, jak jego przekaz muzyczny realnie wpływa na zmiany na świecie. Reżyser przedstawi portret gwiazdy rocka, która zrewolucjonizowała nie tylko heavy metal, ale także światowe wydarzenia. Postaci, która całe życie zabiegała o sprawiedliwość społeczną, wykorzystując moc swoich piosenek i sławy do przeprowadzenia prawdziwej zmiany politycznej.

W swojej twórczości Serj mierzył się bowiem między innymi z chciwością amerykańskich korporacji, jak i ze skorumpowanym reżimem w jego ormiańskiej ojczyźnie. Truth to power zabierze nas również za kulisy jego trwającej od dziesięcioleci kampanii na rzecz formalnego uznania ludobójstwa Ormian przez Stany Zjednoczone, która została ostatecznie zatwierdzona przez Kongres w zeszłym roku.

Serj Tankian System Of A Down - film Truth to power
Serj Tankian

Truth to power – kulisy sławy System Of A Down

To jednak nie wszystko. Garin Hovannisian, wykorzystując ekskluzywne wywiady i oryginalne materiały nagrane osobiście przez Serja, pokaże również procesy powstania oraz nagrywania zaangażowanej politycznie muzyki System Of A Down, odświeży wspomnienia z wczesnych lat zespołu związane ze współpracą z legendarnym producentem Rickiem Rubinem, a także przedstawi historie związane z Rage Against the Machine, Tomem Morello i ich wspólną organizacją non-profit – Axis of Justice.

Truth to power, zobacz zwiastun filmu

Nowa solowa muzyka Serja Tankiana i premiera filmu Truth to power

Truth to power będzie zawierał także zupełnie nową muzykę z nadchodzącej EP Serja TankianaElasticity, która ukaże się już wkrótce. Film będzie dostępne online na całym świecie od 19 lutego 2021 roku. Nie przegapcie!

Truth to power to film o liderze System Of A Down, który opowie nie tylko o muzyce Serja Tankiana, ale również o jej społeczno-politycznym podłożu. Film dokumentalny o liderze System Of A Down, Serj Tankianie Truth to power to najnowsza produkcja muzyczno-filmowa, której głównym bohaterem będzie Serj Tankian – lider zespołu System Of A Down, […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.